Foto: Bonnie Tyler, Forum Karlín, 25.4.2015

Bonnie Tyler, zpěvačka světového formátu, se v rámci turné zastavila i v Praze. Na sobotu 25. dubna její fanoušci skoupili téměř všechny vstupenky, takže karlínské Forum bylo téměř vyprodáno.

Bonnie Tyler ve Foru Karlín Bonnie Tyler ve Foru Karlín Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Podle věkového průměru diváků bylo jasné, že většina z nich pamatuje začátky její hvězdné kariéry a na koncert přišli mimo jiné i zavzpomínat na časy svého mládí. Zpěvačka letos oslaví své 64. narozeniny, ale přibývající roky na síle jejího hlasu vůbec neubraly. Vypadá skvěle a plná optimismu komunikovala s diváky mezi každou písní.
Sál byl z větší části upraven na sezení a hned po první písni Bonnie diváky vyzvala, aby přišli blíž k podiu.
Zčásti se tak volný prostor mezi pódiem a první řadou sedících zaplnil, zpěvačka byla ihned obdarována květinami a dalšími dárečky. Atmosféra se tak uvolnila a druhou píseň, velký hit It´s A Heartache (u nás známá i v české verzi Jen se hádej od Karla Gotta), už zpívala s doprovodným diváckým sborem.
Další z jejích velkých hitů, balada Total Eclipse of the Heart, dal naplno vyniknout jejímu charakteristickému chrapláku, který i ve vyšších tónech s přehledem poslala až k divákům sedícím na horních balkonech.
Po hodině se zpěvačka s kapelou rozloučila, ale samozřejmě jen na oko, za ani ne dvě minutky byli zpět na pódiu opět vítáni bouřlivým potleskem. Pro přídavek sáhla zpěvačka nejprve po bluesovce z repertoáru Janis Joplin, a hned poté vystřihla Simply The Best od Tiny Turner. Opět sklízela velké ovace a dalším svým velkým hitem I Need a Hero zvedla i všechny dosud ještě sedící diváky ze židlí.
Během své zhruba hodinu a půl dlouhé produkce Bonnie Tyler všem jasně dokázala, v jak skvělé formě stále ještě je, a na divácích bylo vidět, že si její koncert užívali.
Ze začátku koncertu pro vás máme pár fotografií.

 

Další informace

  • Místo konání: Forum Karlín
  • Datum: sobota, 25 duben 2015
Napsal(a):

Zanechat komentář