Foto: Eric Sardinas, Klub Exit-Us Praha, 4.5.2016 Doporučený

Příznivci amerického blues-rockového kytaristy Erica Sardinase, kteří ve středu 4. května dorazili na jeho koncert v pražském klubu Exit-Us byli hluboce zklamáni ...

Eric Sardinas Eric Sardinas Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Eric Sardinas se do Prahy vrátil po dvou letech, tehdy jsme v klubu Futurum byli svědky fantastického koncertu, plného skladeb pro něj tak bluesově typických. Struny své rezofonické kytary rozehrával neuvěřitelným způsobem a skvěle zpíval, výbornou práci odvedli i jeho doprovodní hráči.


Přečtěte si také report z koncertu 2014: Eric Sardinas a jeho blues rezofonické kytary


Bohužel comeback se neuskutečnil, ba co víc -  koncert skončil naprostým fiaskem. Na večer byly přizvány dvě předkapely. Už první Pumpa začínala se zpožděním, hrála přes hodinu a než po ní nastupující Lokomotiva Planet nazvučila své nástroje, zdržení se ještě protáhlo. S ohlédnutím zpět na celý večer zde musím podotknout, že obě tyto kapely hrály skvěle a kdyby večer tímto skončil, asi by všichni odcházeli domů s pocitem dobrého kulturního zážitku.
Všichni však netrpělivě očekávali hvězdu večera Erica Sardinase s jeho dvěma doprovodnými muzikanty, který se na scénu dopotácel až po 23.hodině ! A to doslova. Snažil se sice hrát a zpívat ze všech sil, které mu po tak dlouhém čekání na vlastní vystoupení zbyly, ale nedařilo se. Jeho otázka publiku: „Are you ready?" byla v tomto případně naprosto zbytečná, neboť „v pohodě" byli všichni přítomní, kromě něj.
No, stane se. Je to velká škoda, přijet z takové dálky (USA) a takto zklamat - nevím, zda příště jeho koncert rovnou nevynechám. A rada pořadatelům do budoucna - omezit výběr nápojů v cateringu ...  
Z krátkého koncertu Erica Sardinase pro vás máme alespoň pár fotografií. 

 

Další informace

  • Místo konání: Klub Exit-Us Praha
  • Datum: středa, 04 květen 2016
Napsal(a):

Zanechat komentář