čtvrtek, 05 květen 2016 22:59

Foto: Eric Sardinas, Klub Exit-Us Praha, 4.5.2016 Doporučený

Napsal(a)

Příznivci amerického blues-rockového kytaristy Erica Sardinase, kteří ve středu 4. května dorazili na jeho koncert v pražském klubu Exit-Us byli hluboce zklamáni ...

Eric Sardinas se do Prahy vrátil po dvou letech, tehdy jsme v klubu Futurum byli svědky fantastického koncertu, plného skladeb pro něj tak bluesově typických. Struny své rezofonické kytary rozehrával neuvěřitelným způsobem a skvěle zpíval, výbornou práci odvedli i jeho doprovodní hráči.


Přečtěte si také report z koncertu 2014: Eric Sardinas a jeho blues rezofonické kytary


Bohužel comeback se neuskutečnil, ba co víc -  koncert skončil naprostým fiaskem. Na večer byly přizvány dvě předkapely. Už první Pumpa začínala se zpožděním, hrála přes hodinu a než po ní nastupující Lokomotiva Planet nazvučila své nástroje, zdržení se ještě protáhlo. S ohlédnutím zpět na celý večer zde musím podotknout, že obě tyto kapely hrály skvěle a kdyby večer tímto skončil, asi by všichni odcházeli domů s pocitem dobrého kulturního zážitku.
Všichni však netrpělivě očekávali hvězdu večera Erica Sardinase s jeho dvěma doprovodnými muzikanty, který se na scénu dopotácel až po 23.hodině ! A to doslova. Snažil se sice hrát a zpívat ze všech sil, které mu po tak dlouhém čekání na vlastní vystoupení zbyly, ale nedařilo se. Jeho otázka publiku: „Are you ready?" byla v tomto případně naprosto zbytečná, neboť „v pohodě" byli všichni přítomní, kromě něj.
No, stane se. Je to velká škoda, přijet z takové dálky (USA) a takto zklamat - nevím, zda příště jeho koncert rovnou nevynechám. A rada pořadatelům do budoucna - omezit výběr nápojů v cateringu ...  
Z krátkého koncertu Erica Sardinase pro vás máme alespoň pár fotografií. 

Přehled

 • Místo konání: Klub Exit-Us Praha
 • Datum: středa, 04 květen 2016

Další články

 • Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019 Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019

  Kulturní úderka nám zasadila řádný úder své potemnělé hudby v potemnělé Staré pekárně. Napadl mě příměr jejich hudby s Frankovkou - temné rubínové barvy, drsná tříslovina a i ta naše moravská kyselinka. Chuti někdy tvrdší, někdy více ovocné, někdy kořenité i sametové. Tak i takový byl nezaměnitelný zpěv kytaristy Štěpána Dokoupila. Koukněte, jak to tam vypadalo!

 • Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze

  Joe Satriani zveřejnil první část svého nadcházejícího turné, ve kterém opět nezapomněl na Prahu. Celosvětově proslulý kytarový virtuos vystoupí v Praze v Kongresovém centru.

 • Velekněz jazzrockové fúze Herbie Hancock pokořil halu O2 Universum Velekněz jazzrockové fúze Herbie Hancock pokořil halu O2 Universum

  Klavírní virtuos a jeden z průkopníků elektroniky v jazzu shrnul půl století svých hudebních výbojů během jediného koncertu v sobotu 9. listopadu v nové pražské koncertní hale O2 Universum. Se svou čtyřčlennou skupinou ohromil novými zvuky i úpravami největších instrumentálních hitů. Na svých 79 let vypadá Herbie Hancock neuvěřitelně čile, při závěrečné skladbě Chameleon křepčil s příručním syntetizérem na pódiu jako rocková hvězda. Své stále bohaté vlasy si sice dobarvuje, ale hudební energie má víc než muzikanti o dvě generace mladší.

 • Foto: Becca Stevens, Jazz Dock, Praha, 8. 11. 2019 Foto: Becca Stevens, Jazz Dock, Praha, 8. 11. 2019

  Newyorská zpěvačka, kytaristka a skladatelka Becca Stevens vydala v roce 2017 nové album Regina, které je poctou silným ženským osobnostem v historii i literatuře, k čemuž se vztahuje i latinský význam slova Regina (královna). Podívejte se na náš fotoreport z klubu Jazz Dock, kam hudebnice dorazila v rámci Jazzu čtyř kontinentů.

Další podobné články