úterý, 13 říjen 2015 11:59

Foto: Stick Men, Lucerna Music Bar, 12.10.2015 Doporučený

Napsal(a)

V pražském Lucerna Music Baru se v pondělí 12. října potkaly dvě hudební seskupení hrající propracovanou alternativní hudbu s prvky jazzu, rocku a dalších stylů.

 Tou první byl projekt slovenského kytaristy Davida Kollara, italského trumpetisty Paola Raineriho a bubeníka Simona Cavina nazvaný The Blesset Beat. Tito hudebníci usedli ke svým nástrojům úderem osmé hodiny večer. Zpočátku zněly jen jednotlivé chaoticky působící tóny, které se však postupně rozvíjely a začaly do sebe zapadat. Jednoznačně bicí udávaly rytmus a vše spojily ve vskutku zajímavý proud hudby plný elektroniky a jazzu s individuálním výrazem každého hráče. Zahráli pouze dvě skladby jako pozvánku na jejich samostatný koncert, který se uskuteční ve středu 14. října v Jazz Docku.

Následoval rychlý úklid podia a v půl deváté diváci bouřlivým potleskem přivítali Tonyho Levina a jeho spoluhráče - Pata Mastelotta (bicí) a Markuse Reutera (kytara), kteří si říkají Stick Men. Jak jsme vás informovali v Pozvánce na tento koncert, byl očekáván jako jedna z hudebních lahůdek tohoto podzimu. A to se stalo skutečností. Behem sveho dvouhodinového vystoupení výše uvedení pánové předvedli, jak vynikajícími muzikanty jsou. S prvními tóny diváci rázem zapomněli na starosti všedního dne a ponořili se do zajímavých hudebních vln. Pomalé až melancholicky kouzelné pasáže se střídaly s divokými jazzově i rockově laděnými, plnými složitých rytmů a protidob. Žádné notové papíry a výrazné odpočítávání, muzikanti hráli lehce jakoby se s touto hudbou pod kůží narodili. Každá skladba byla odměněna silným a upřímným potleskem a na účinkujících bylo vidět, že je tato přízeň publika velice těší.
Z koncertu pro vás máme fotoreport - na prvních 4 fotografie The Blesset Beat, ostatní patří sestavě Stick Men.

Přehled

 • Místo konání: Lucerna Music Bar
 • Datum: pondělí, 12 říjen 2015

Další články

 • Rozhovor s Flook: Naše hudba neměla nikdy žádné hranice Rozhovor s Flook: Naše hudba neměla nikdy žádné hranice

  Roku 2008 oznámila britsko-irská čtveřice Flook konec, letos se vrátila na pódia s novinkou Ancora nominovanou na BBC2 Folk Awards. Do České republiky se vrací po dlouhých třinácti letech, fanoušci mohou očekávat energický set v pražském Rock Café. "Připravte se na subtilní oheň, hráčský důvtip a rytmickou sílu. Ti čtyři báječní lidé na vás z rohu hojnosti vylijí tolik velebného muzikanství, až se z toho málem zalknete," napsali o skupině v magazínu fRoots.

 • Foto: Ida Nielsen & The Funkbots, Jazz Dock, Praha, 11. 11. 2019 Foto: Ida Nielsen & The Funkbots, Jazz Dock, Praha, 11. 11. 2019

  V rámci koncertní šňůry Jazz čtyř kontinentů vystoupila v pražském Jazz Docku skupina Funkbots americké baskytaristky a zpěvačky Idy Nielsen, kterou proslavila její spolupráce s Princem. Z tohoto koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019 Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019

  Kulturní úderka nám zasadila řádný úder své potemnělé hudby v potemnělé Staré pekárně. Napadl mě příměr jejich hudby s Frankovkou - temné rubínové barvy, drsná tříslovina a i ta naše moravská kyselinka. Chuti někdy tvrdší, někdy více ovocné, někdy kořenité i sametové. Tak i takový byl nezaměnitelný zpěv kytaristy Štěpána Dokoupila. Koukněte, jak to tam vypadalo!

 • Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze

  Joe Satriani zveřejnil první část svého nadcházejícího turné, ve kterém opět nezapomněl na Prahu. Celosvětově proslulý kytarový virtuos vystoupí v Praze v Kongresovém centru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };