Kytarista Tommy Emmanuel vystoupí v říjnu v Praze

Fenomenální australský kytarista Tommy Emmanuel zahraje v rámci festivalu Kytara napříč žánry, kde hodlá posluchače pobavit i uchvátit svým virtuózně komediantským stylem hry.

Tommy Emmanuel Tommy Emmanuel Zdroj: myspace.com

Je to až neuvěřitelné, co všechno ve svém životě již stihl tento kytarový samouk, který byl v roce 2008 dokonce vyhlášen časopisem Guitar Player Magazine nejlepším akustickým kytaristou. Dá se s lehkou nadsázkou říci, že hudbě se věnuje již od svých čtyř let, kdy dostal od své maminky první kytaru.

Svým neortodoxním způsobem hraní a vystupováním před publikem si Tommy Emmanuel brzy získal velké sympatie, neboť při svých koncertech spojuje komediální a technickou složku hraní dohromady. Jinými slovy permanentně baví své diváky vtipy a písněmi, které ovšem hraje s bravurní technikou hladce a plynule, že zaujmou i hudebně náročného posluchače.

Tommy Emmanuel na koncertech kombinuje perfektní hráčskou techniku s komikou

Ve svém stylu hraní využívá takzvaný Fingerpicking, kdy využívá palce pro hru basové linky a třemi prsty hraje melodii. Často také využívá kytary jako doprovodného perkusivního nástroje. Nicméně vypisovat všechny zajímavé nápady, jimiž obohacuje svoé koncerty, by vydalo na knihu. Jeho vystoupení jsou zkrátka jedno vtipné překvapení za druhým.

A když se Tommy Emmanuel chopí kytary, je hned jasné, proč bývá řazen k vrcholným světovým hudebníkům stejně jako Eric Clapton nebo Tina Turner, se kterými Tommy již několikrát hrál.

 

 

Českému publiku přijede Tommy Emmanuel zahrát písně ze své zatím poslední dvojdesky s názvem Little by Little, která vyšla v loňském roce. Jako předskokan zahájí večer bigbítová kytaristka Janet Robin. Vstupenky na koncert, který proběhne 16. listopadu v Divadle Hybernia v půl osmé večer, jsou v prodeji v síti Ticketportal nebo v samotném divadle. Jejich cena se pohybuje od 590 do 1390 korun.

Festival Kytara napříč žánry ovšem láká i na další hudební zajímavosti. V době jeho trvání, 14. října až 17. listopadu, se uskuteční v různých městech koncerty domácích i zahraničních hvězd. Zajímavým kulturním zážitkem jistě bude vystoupení japonského kytaristy Kazuhita Yamashity, kterého doprovodí jeho dcera. Z domácích umělců zahrají například Pavel Saidl nebo Peter Finger.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář