Serj Tankian, zakladatel System of a Down, míří do Prahy

Se svou domovskou kapelou si dal pauzu, vydal třetí album Harakidi a chystá se na další koncert v české kotlině. Serj Tankian opět zakoncertuje v Praze.

Serj Tankian Serj Tankian Zdroj: facebook.com

Serj Tankian se narodil v Bejrútu, ale když mu bylo sedm let, odstěhoval se spolu s rodiči do Los Angeles. V roce 1992 založil kapelu System of a Down. Ta se postupně stala pojmem současné metalové scény. Sám Serj byl zařazen na šestadvacáté místo mezi sto nejoblíbenějších metalových zpěváků. Kapela dohromady vydala pět alb, konče plackou Hypnotize. Asi největší ohlas mezi fanoušky však získal počin Toxicity.

Psal se rok 2006, kdy Serjova domovská kapela System of a Down vyhlásila pauzu. Téměř každý se rozutekl jiným směrem, Tankian se vrhl na sólovou dráhu. Od té doby natočil trojici alb. Hned na prvním Elect the Dead (2007) se objevily hitovky jako Sky Is Over, Empty Walls nebo třeba The Unthinking Majority. Následovala první návštěva České republiky, kdy koncertoval v ostravské ČEZ Aréně, a to rovnou s tuzemským orchestrem. V roce 2010 opět poctil Čechy svou show, konkrétně v pražské Incheba Areně. Minulý měsíc vydal třetí studiovku Harakiri. V předchozích týdnech nabídl videoklip k písni Occupied Tears.

 

 

Právě především s poslední deskou Harakidi se míní Serj Tankian prezentovat znovu v české kotlině. Pražský koncert proběhne 24. října ve Velkém sále Lucerny. Čas je nastaven na půl osmou večerní. Fanoušci mohou již nyní zakoupit vstupenky v sítích Ticketpro nebo Ticketportal v ceně od 990 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář