Paramore v Lucerně: Skupina si s publikem nebyla nikdy tak blízko

I přes extrémní teploty se před sedmou hodinou nedalo projít okolo Lucerny. Fanoušci tvořili nesourodou skupinku od mladších ročníků až po starší pány v tričkách Ramones. Tak to vypadalo před koncertem skupiny Paramore.

Hayley Williams Hayley Williams Foto: David Karas

V samotné Lucerně se skoro nedá hnout a není těžké kohokoliv ztratit, ale ani potkat, od samého začátku tu vládne přátelská atmosféra a ještě stále se dají najít místa na balkónech, ze kterých i menší jedinci vidí pódium perfektně.  Paramore sice sluší hudební kluby, ale nebylo by na škodu dát je do většího prostranství – a možná někam, kde funguje klimatizace. Lucerna je svým dusnem proslavená, tentokrát to byly vskutku tropy. Nad fanoušky se vznášela mlha, která rozhodně nebyla vytvořená efekty. Ale ani to nezkazilo zážitek z koncertu.

Večer zahájili Dutch Uncles, kteří museli počítat s nemilým úkolem předkapely. Lidi vás většinou neznají, hlavní hvězdu nepřekonáte, takže během vystoupení předkapely ještě hodně lidí korzovalo okolo barů. Nemálo lidí však zůstalo i u pódia a několikrát kapelu odměnilo potleskem, možná i za nezvyklé taneční kreace, které předváděl zpěvák. Bohužel doplatili na klasickou situaci - málokdo znal jejich písničky před tímto vystoupením, a tak se publikum mohlo jen těžce ztotožnit.

 

 

Nicméně krátce po deváté hodině vtrhla na pódium Hayley i s jejím vyhlášeným oranžovým mikrofonem a zbytkem kapely. Přivítali Prahu písní Moving On z posledního alba. Pro začátek s fanoušky jen koketovali, jejich typická, skutečná show začala hned poté při písničce Misery Business. Lucerna se začala otřásat a fanoušci se z balkónů začali přesouvat dolů k pódiu. Dostat se dopředu už bylo skoro nemožné. Hayley zuřivě běhala po pódiu i přes úporné teplo a skoro celé publikum se k ní přidalo a skákalo a bavilo se s ní.

Při písni Let The Flames Begin zahořel celý sál. Zpíval každý bez ohledu na to, jestli to uměl, a atmosféra nabírala na síle. Kapela si toho byla dobře vědoma a hojně s fanoušky komunikovala.

Večer zakončili skladbou Brick By Boring Brick z předešlého alba  a potlesk se zněl ještě dlouho po skončení. Hráli téměř dvě hodiny a sebe i publikum naprosto vyčerpali. Ne každá kapela má tak bezprostřední radost, že vás vidí. Ale Paramore dokáží vyvolat pocit, že jste součástí toho všeho. Navíc slíbili, že určitě přijedou zase!

Zanechat komentář