Shameless zachránili atmosféru ve Futuru

V neděli 13. dubna se v pražském Futuru semlelo glamové peklo, bohužel díky nedávným událostem musela akce proběhnout bez headlinera. Po odpadnuvších Fatal Smile se role hlavní kapely se vší vervou zhostila předskakující banda Shameless. 

Shameless Shameless melodic-hardrock.com

Pro všechny, kteří se chystali na koncert Fatal Smile naplánovaný na 13. dubna 2014 muselo být nemilým překvapením, když pořadatel v sobotu oznámil, že headliner koncert ruší. A nejenom koncert, taky komplet evropské turné. A nejenom evropské turné, taky komplet celou kapelu! Stalo se to zřejmě nějak takto: švédští Fatal Smile si po osmnácti letech existence a pěti dlouhohrajících albech sjednali velké turné po Evropě o dvaatřiceti zastávkách, na kterém je měla podpočit německá formace Shameless.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Ačkoli nejsou Fatal Smile žádnou žánrovou ikonou, 32 koncertů po Evropě je celkém velká příležitost. Bohužel, jak už to u glamových kapel bývá, rocková póza je zde takřka obligátní a sem tam se stane, že to některá rádoby „rockstar“ přežene, stejně jako to v pátek udělal kytarista Mr.Y. Těžko říct, co předcházelo konfliktu v Mnichově, každopádně po koncertě pan Mr. Y předvedl hysterickou scénu a poté prohlásil, že „končí, rozpouští kapelu a jede domů“. No… i o tom je někdy rokenrol.

Pořadatel však akci samosebou nezrušil a připravil podium pro dvě zbývající „předkapely“. Atmosféra ve Futuru byla i tak na začátku celkem smutná a v osm hodin, kdy měl koncert začínat, dali by se návštěvníci pomalu spočítat na prstech. V půl deváté se ještě dostavilo pár lidí a začalo se tedy hrát. První číslo zprostředkovala domácí kapela Henych 666, v níž není frontmanem nikdo jiný, než Vlasta Henych z kultovního Törru. Asi netřeba nějak konkrétně představovat jeho tvorbu, Vlasta si jede svůj black’n’roll s texty o temnotě a ďáblovi už nějakých třicet let. Padesátiletý Henych vedle sebe na podium postavil šestnáctiletého kytaristu, jehož rockové pózy při kytarových onaniích působily v poloprázdném Futuru lehce rozpačitě, ale rozhodně to mladému pánovi jde od ruky, to mu nemůže nikdo upřít. Set sestával cca půl na půl ze starších hitů kapely Törr a vlastních písní kapely Henych 666.

Přečtěte si také: Konec AC/DC?

Po tom co se Vlasta Henych jménem pořadatele několikrát omluvil za nastálý zmatek a zrušené Fatal Smile, objevily se na podiu „novopečené“ hlavní hvězdy večera, němečtí Shameless. Je tedy pravda, že hlavní postavou kapely je frontman Stevie Rachelle z americké osmdesátkové hairmetalové partičky Tuff, který má trvalé bydliště v Los Angeles. Podle toho také vypadal jejich set, taky cca půlka písní od Shameless, půlka od Tuff. První dva songy zase působily trochu rozpačitě, ale na refrénové odrhovačky You’re Not Cinderella a Live 4 Today už lidi vypadali, že se i celkem baví. Při I Hate Kissing You Goodbye se v publiku ukázali i diehard fanoušci Tuff, kteří znali text od začátku do konce. Poté Stevie na chvíli odběhl do backstage a zpěvu se ujal bubeník připomínající trochu rockera Billyho Macka z filmu Láska nebeská. Nakonec se Shameless rozloučili klipovkou Queen For A Day a posledním coverem American Hair Band.

 

 

Ačkoli akce vypadala dopředu jako propadák, nakonec asi nikdo z diváků nemohl odcházet zklamán. Shameless se na rozdíl od svých švédských „kolegů“ postavili k nastálé situaci férově, s nadhledem a profesionálně. Jestli tedy někdo zaváhal a nakonec na koncert nevyrazil kvůli absenci Fatal Smile, můžeme Shameless jedině doporučit, mimo jiné i proto, že basista je přesnou ukázkou toho, jak bude vypadat za 20 let Tom Kaulitz z Tokio Hotel, což rozhodně stojí za to vidět!

Napsal(a):

Zanechat komentář