A Banquet završí podzimní turné v Británii Doporučený

Za sebou má první řádnou festivalovou sezónu, odpočívat však rozhodně nehodlá. Pražská futu-rollová formace A Banquet má na sychravé podzimní dny velké plány, kdy jako support v rámci tour skupiny Mandrage zahraje v největších českých a – zbystřete – britských městech. Koncertní šňůru završí v Manchesteru a Kendalu.

A Banquet A Banquet Zdroj: facebook.com

Bylo jen otázkou času, kdy se trojice elektro-rockerů pochlubí prvním vystoupením na Ostrovech muziky. Od svého vzniku v roce 2009 se netají ambicí proniknout mezi špičku nejen české, ale i zahraniční, a zejména britské hudební scény. Města Manchester a Kendal, ve kterém turné přesně na Štědrý den završí, se tak stanou hostiteli vůbec prvních dvou futu-rollových koncertů na území Spojeného království.

Nejen pro ně, ale pro celé turné sestavili A Banquet zcela nový setlist. Kromě skladeb z aktuálního, debutového alba Breath a několika starších singlů z épéčka Kiss The Night! se prosadí i melodie zcela ne(o)hrané. Podrobnosti dodává zpěvák a kytarista Mathieu: „Přes léto jsme hodně skládali, v tuhle chvíli máme rozdělaných asi pět nových songů a nemůžeme se dočkat, až je budeme hrát živě."

 

 

S čerstvými kytarovými riffy se rockeři pochlubili již v uplynulé festivalové sezóně. Během ní stanuli na proslulých stageích Rock for People, Colours of Ostrava, Open Air Festivalu či slovenského Grapu. „Byla to pro nás velká zkušenost i zábava. Vyzkoušet si opravdu velká pódia, utíkat před bouří na Rock for People nebo hrát s úplně mokrým vybavením na Grapu. Teď už se ale zase těšíme do klubů,“ vzpomíná frontman kapely.

Souběžně s rozbíhajícím se turné pracují A Banquet také na vizuální prezentaci další písně. Po divácky úspěšném klipu ke skladbě Far Away na hudebních televizních stanicích MTV a Óčku se videa dočká závěrečný singl debutu Breath, Climb the Hill

Potvrzená data koncertů podzimního turné A Banquet:

(* koncerty s Mandrage)

12. 10. Rumburk, DK Střelnice *
13. 10. Kadaň, KZ Orfeum *
20. 10. Jilemnice, klub Továrna *
26. 10. Ústí nad Orlicí, KD *
27. 10. Herálec, KD *
30. 10. Praha, Malostranská beseda – Barování se Sandrou Novákovou
08. 11. Ostrava (bude upřesněno)
09. 11. Letovice, KD *
10. 11.  Valašské Klobouky, KD Kloboučan *
15. 11. Olomouc, Klub 15 minut
16. 11.  Jindřichův Hradec, KD Jitka *
23. 11. Kralovice, KD *
30. 11. Jihlava, Dělnický dům *
01. 12. Staňkov, KD *
07. 12. Pardubice, klub Žlutý pes *
13. 12. Plzeň, Divadlo pod lampou
14. 12. Strakonice, Městské kulturní středisko *
15. 12. Dvůr Králové, centrum Zálabí *
22. 12. Manchester (UK), (bude upřesněno)
24. 12. Kendal (UK), Bootleggers Music Bar

Další informace

  • Název akce: A Banquet - podzimní turné
  • Datum: pátek, 12 říjen 2012
  • Místo: RumburkDK Střelnice
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>