Adam Bomb chystá další koncerty v Praze a v Kolíně

V rámci aktuálního evropského turné se 3. listopadu v pražském klubu Vagon se svou dynamickou show, plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů představí veterán newyorské klubové scény - zpěvák a kytarista Adam Bomb. Jeho nenapodobitelná pódiová prezentace je tuzemskému publiku dobře známa, není tedy divu, že půjde o netrpělivě očekáváný návrat.

Adam Bomb v klubu Modrá Vopice v roce 2014. Adam Bomb v klubu Modrá Vopice v roce 2014. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem (ex Queensryche, Avantasia) skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik však nastává o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. Ještě téhož roku nastupuje v Seattlu do skupiny TKO, s níž později nahrává své první album. V roce 1981 se dostává do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss.

V roce 1982 se stěhuje do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě s Izzy Stradlinem (ten později stojí u vzniku Guns N' Roses) a právě se formující skupinou Black 'n Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommym Thayerem (dnes Kiss), který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwieho Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a později s bývalými členy Aerosmith, Riot a skupiny Billyho Idola zakládá svou první regulerní kapelu.

 

 

Od té doby má na svém kontě 14 alb (2 se svým bočním projektem Get Animal), spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berryho nebo baskytaristy Johna Paula Jonese z Led Zeppelin. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem (Hanoi Rocks). Adamovy show jsou opravdovým rock´n´rollovým svátkem, plným známých melodií a výrazných pyrotechnických efektů. V současnosti vystupuje se značně omlazenou kapelou, kde ho doprovází polský baskytarista Konrad Kozzy Kozerawski a velký bubenický talent Leonard Cakolli z Francie. V roli předskokanů se představí kroměřížská hard rocková formace CraZze.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Tím ovšem plány Adama Bomba pro naši zemi nekončí. 27. listopadu se totiž představí v Městském společenském domě v Kolíně jako speciální host turné věhlasného baskytaristy Marca Mendozy v rámci jeho Viva La Rock Tour. Mendoza spojil své jméno s kapelami jako Whitesnake, Thin Lizzy nebo Dead Daisies. V posledním jmenovaném spolku byl nedávno nahrazen Rogerem Gloverem, má tedy dost času věnovat se vlastním aktivitám.

Další informace

  • Název akce: Adam Bomb
  • Datum: neděle, 03 listopad 2019
  • Místo: VagonPraha
Napsal(a):

Zanechat komentář