Akropolis Multimediale 2014 je již za dveřmi

Na letošní již 10. ročník dvoudenního multimediálního festivalu se vrací kapely Cartonnage a Ohm Square. První tóny jejich elektropopu se Žižkovem rozezní již příští pátek 24. října a pokračovat budou i následující den.

Akropolis Multimediale - Armin Effenberger Akropolis Multimediale - Armin Effenberger Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Akropolis Multimediale je takový malý svátek pro přehlídku vzájemného propojení hudební a vizuální složky. Každým rokem přichází s něčím novým, využívá nejmodernější technologie k vytvoření audiovizuálního programu, určenému pouze pro dva festivalové dny. Není divu, že každým rokem návštěvníků přibývá; kdo jednou přišel a viděl, vrací se zpět i s dalšími kamarády.
Zahajovací koncert bude patřit duu Cartonnage ve složení Vanda Choco a Armin Effenberger, které na koncertech doprovází duo bubeníků. Letos představí v pražské premiéře svůj elektrosymfonický projekt The Synthosymphonica. Armin ke koncertu prozradil: „Úprav a novinek nebude ušetřena jak naše hudba, tak vizuální prezentace. Připravujeme zbrusu novou scénu, kostýmy i projekce, při kterých tentokrát využijeme například morphingu."


Koncerty v Paláci Akropolis končí ve 22h, domů však odcházet nemusíte. Zábava bude pokračovat v přilehlých barech diskotékou Electronic Conference Vol.2. Zatímco vy budete tančit, v sále už se začne připravovat pódium pro sobotní koncert kapely Ohm Square. Scéna bude propracovaná tak, aby vizuálně definovala název jejich novinkového alba A Curious Place Between Souls And Atoms, které zde při této příležitosti i patřičně pokřtí. Jan Čechtický k tomu za kapelu dodává: „Autorem scény i projekce je Jan Šíma, který s námi spolupracoval již na videoklipu Humanic, za nějž na Ibiza Music Video Festival získal ocenění za produkci a diváckou cenu." Tuto show spustí Ohm Square kolem půl deváté večer, hodinku před nimi na pódium nastoupí česko-slovenké trio LoveFoodFone a svou hudbou ve stylu deep dubstepu a bass music rozehřejí publikum.

Prohlédněte si také Fotogalerii z loňského ročníku

Ani v sobotu tento multimediální zážitek nebude končit úderem desáté večerní hodiny. I poté se bude  pokračovat reprodukovanou taneční hudbou v přilehlých prostorách, za DJský pult se na Malé scéně postaví dokonce sám Jan Čechtický. Prohlédnout si pak v klidu můžete i další multimediální seskupení instalovaná v různých částech Paláce Akropolis.
V minulých ročnících jsme měli možnost kromě výše uvedených kapel zhlédnout multimediální koncerty skupin Tata Bojs, Puding paní Elvisovej, Cocotte Minute, The Prostitutes, N.O.H.A. a dalších.


I letos se máme opět na co těšit; se zakoupením vstupenek proto neváhejte - zakoupíte je za výhodnou cenu 190 Kč v předprodeji kavárny Akropolis či v síti Ticketpro, na místě v den koncertu pak za 240 kč. 

Další informace

  • Název akce: Akropolis Multimediale
  • Datum: pátek, 24 říjen 2014
  • Místo: Palác Akropolis
  • Cena: 190 - 240 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář