Vytisknout tuto stránku

Anna Karenina nekonvenčně ve světě motorkářů

Holešovická RockOpera si na letošní podzim připravila nastudování nové opery, tentokrát místo do antického světa tvůrci vybrali příběh z klasické literatury.

Jiří Zonyga, Pavla Forest a Jan Toužimský Jiří Zonyga, Pavla Forest a Jan Toužimský Zdroj: RockOpera Praha

 Při vyslovení jména Anna Karenina si nejspíš všichni vzpomenete na doporučenou školní literaturu,  vybaví se vám autor Lev Nikolajevič Tolstoj a příběh manželského trojúhelníku. Toto nadčasové téma si zvolili Milan Steigerwald a Pavla Forest pro svou novou rockovou operu. Tentokrát však jeho děj z carského Ruska přenesli do současného světa motorkářů. Klasický příběh bude umocněn dynamickou rockovou a metalovou hudbou a samozřejmě tomu budou odpovídat originální kostýmy i vizuální stránka celého představení, které bude (jak jsme již v RockOpeře zvyklí) doplňovat řada akrobatických čísel na pozadí světelné a ohnivé show.Hlavní manželský trojúhelník ztvární Pavla Forest (Anna Karenina), Jiří Zonyga ( manžel Alexej Karenin) a Jan Toužimský (milenec Alexandr Vronskij) pod vedením zkušeného režiséra Romana Štolpy. Představitelka hlavní role nové zpracování příběhu popisuje takto: „Anna Karenina je velmi silný, emočně napjatý příběh. Rozum bojuje se srdcem, praktičnost a výkon se bije s porozuměním a citem. Na jednu stranu otázky morálních zásad, společenského statusu, na straně druhé touha po naplněném životě a štěstí. Ono vykolejení z běžného stavu věcí, emoční napětí a síla neovladatelných citů je to, co Annu Kareninu dělá velkým literárním dílem, ale zároveň souzní i s podstatou rocku, s jeho vypjatým hudebním výrazem.“


Čtěte také: Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

Být jiní - neokoukaní a originální, taková je koncepce pražské RockOpery a to se jí daří. Ke zpracování Anny Kareniny se režisér Roman Štolpa spojil s choreografkou Irinou Andreevou a Pavla Forest doplňuje: „Děj se odehrává v motorkářském klubu, který je zde symbolem státu, hierarchie a řádu, jenž má být Annou porušen. Motorkářský svět navíc dává dostatečný prostor, aby se v něm zpěváci, kapela, akrobati, tanečnice i ohnivá skupina Pyroterra pořádně vyřádili. Opět to bude velký pěvecký a vizuální zážitek".

Pokud jsme vás dostatečně nalákali na netradiční rockové zpracování klasického světoznámého příběhu, jste i vy zváni na jeho premiéru. Ta se uskuteční již příští středu 25.listopadu 2015 od 19 hodin v RockOpeře v Holešovicích. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro nebo přímo na pokladně Rockopery.

Další informace

  • Název akce: Anna Karenina
  • Datum: středa, 25 listopad 2015
  • Místo: RockOpera Praha
  • Cena: od 199 Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Eva Makovská