neděle, 20 červenec 2014 07:00

Asaf Avidan zahraje v Praze i písně z připravované desky

Napsal(a)
Asaf Avidan Asaf Avidan Zdroj: facebook.com

Izraelský rodák se po více než roce znovu představí českému publiku. Po loňském skvělém vystoupení na festivalu Colours of Ostrava nás čeká tentokrát již samostatné vystoupení v prostoru Fora Karlín v sobotu 25. října.

Nově otevřený prostor Forum Karlín zatím servíruje jednu hudební lahůdku za druhou. Prostor otevřeli svým vystoupením Nine inch Nails, v létě zde vystoupí legendy alternativního rocku Queens of the Stone Age. Na podzim poté již zmiňovaný Asaf Avidan či Lara Fabian.

Avidan se proslavil především díky úpravě písně One Day/Reckoning Song berlínským DJ Wankelmutem. Remix se dostal na vrchol žebříčků ve čtrnácti zemích, videoklip zhlédlo na YouTube přes 150 milionů diváků a přes 1,5 milionu lidí si jej stáhlo.

 


Na festivalu Colours of Ostrava uhranul publikum především svým fantastickým hlasovým projevem v kombinaci s hudbou, která v sobě mísí vlivy rock and rollu 60. a 70. let, Led Zeppelin, White Stripes či Janis Joplin. Především ta člověku vytanula na mysli v momentě, kdy zavřel oči a nechal se unášet Avidanovým hlasem.

Na současném akustickém turné nazvaném Back to Basics představí jak skladby z připravované desky, tak i skladby ze zatím poslední desky Different Pulses. V roce 2011 Avidan oznámil, že příští desku již vydá bez kapely Mojos, se kterou do té doby objížděl světové festivaly a se kterou si vydobyl renomé uznávaného hudebníka. S velkým očekáváním se tak čekalo na jeho první sólovou desku Different Pulses. Ta byla nakonec kritiky i posluchači přijata velmi vřele a Avidanova kombinace blues, izraelského folku a melodických křehkých balad dávala rozpomenout na veličiny typu Leonarda Cohena.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Sami se můžeme přesvědčit o křehké hudební výjimečnosti čtyřiatřicetiletého rodáka z Jeruzaléma, a to v sobotu 25. října od osmi hodin večer ve Foru Karlín. Vstupenky na sezení jsou v prodeji v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura Charm Music, více informací na www.charm-music.cz.

 

Přehled

 • Název akce: Asaf Avidan
 • Datum: sobota, 25 říjen 2014
 • Místo: Forum Karlín Praha
 • Cena: 890 - 1190 Kč

Další články

 • Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě

  Oblíbená kapela Ben Millera, která nese název podle svého zakladatele a zpěváka Ben Miller Ben, se chystá opět do Prahy, kde vystoupí v prostorách klubu Café V lese.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Malina Brothers oslaví 10. výročí ve velkém Malina Brothers oslaví 10. výročí ve velkém

  Zprvu to byl jen nezávazný boční projekt těch nejlepších sidemanů české country, bluegrassové a folkové scény. Jejich raketový start, zcela vyprodané koncerty, turné v USA, tři alba nebo spolupráce s Dylanovým spoluhráčem Charliem McCoyem či zpěvačkou Kateřinou García nakonec z Malina Brothers udělali fungující a svébytné hudební těleso.

 • Michal Prokop chystá svůj tradiční Vánoční koncert Michal Prokop chystá svůj tradiční Vánoční koncert

  Posledních několik ročníků svých vánočních koncertů Michal Prokop situoval do pražského Fora Karlín, ne jinak tomu bude i letos. Zbývá ještě posledních pár vstupenek.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };