Asaf Avidan zahraje v Praze i písně z připravované desky

Izraelský rodák se po více než roce znovu představí českému publiku. Po loňském skvělém vystoupení na festivalu Colours of Ostrava nás čeká tentokrát již samostatné vystoupení v prostoru Fora Karlín v sobotu 25. října.

Asaf Avidan Asaf Avidan Zdroj: facebook.com

Nově otevřený prostor Forum Karlín zatím servíruje jednu hudební lahůdku za druhou. Prostor otevřeli svým vystoupením Nine inch Nails, v létě zde vystoupí legendy alternativního rocku Queens of the Stone Age. Na podzim poté již zmiňovaný Asaf Avidan či Lara Fabian.

Avidan se proslavil především díky úpravě písně One Day/Reckoning Song berlínským DJ Wankelmutem. Remix se dostal na vrchol žebříčků ve čtrnácti zemích, videoklip zhlédlo na YouTube přes 150 milionů diváků a přes 1,5 milionu lidí si jej stáhlo.

 


Na festivalu Colours of Ostrava uhranul publikum především svým fantastickým hlasovým projevem v kombinaci s hudbou, která v sobě mísí vlivy rock and rollu 60. a 70. let, Led Zeppelin, White Stripes či Janis Joplin. Především ta člověku vytanula na mysli v momentě, kdy zavřel oči a nechal se unášet Avidanovým hlasem.

Na současném akustickém turné nazvaném Back to Basics představí jak skladby z připravované desky, tak i skladby ze zatím poslední desky Different Pulses. V roce 2011 Avidan oznámil, že příští desku již vydá bez kapely Mojos, se kterou do té doby objížděl světové festivaly a se kterou si vydobyl renomé uznávaného hudebníka. S velkým očekáváním se tak čekalo na jeho první sólovou desku Different Pulses. Ta byla nakonec kritiky i posluchači přijata velmi vřele a Avidanova kombinace blues, izraelského folku a melodických křehkých balad dávala rozpomenout na veličiny typu Leonarda Cohena.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Sami se můžeme přesvědčit o křehké hudební výjimečnosti čtyřiatřicetiletého rodáka z Jeruzaléma, a to v sobotu 25. října od osmi hodin večer ve Foru Karlín. Vstupenky na sezení jsou v prodeji v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura Charm Music, více informací na www.charm-music.cz.

 

Další informace

  • Název akce: Asaf Avidan
  • Datum: sobota, 25 říjen 2014
  • Místo: Forum KarlínPraha
  • Cena: 890 - 1190 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář