Beatová síň slávy se otevře dalším umělcům

Zanedlouho se již podeváté otevře brána Beatové síně slávy pro muzikanty, kteří jsou na scéně rockové hudby nejméně 25 let. Posluchači Rádia Beat v anketě odhlasovali další tři významné interprety, které posílají do síně slávy.

Letos do Beatové síně slávy vstupují také Plastic People of the Universe Letos do Beatové síně slávy vstupují také Plastic People of the Universe Eva Makovská/MusicWeb.cz

Beatová síň slávy rozšíří své řady také v letošním roce. Slavnostní ceremoniál spojený s koncertem zúčastněných interpretů a jejich hostů se odehraje ve Velkém sále Lucerny v Praze 17. května. Jako hosté vystoupí kapely Abraxas, Energit, Progres, Futurum, His Angels nebo Michal Pavlíček. Těšit se můžeme samozřejmě také na Plastiky, kteří jsou jedním ze třech nováčků Beatové síně slávy.

Do Beatové síně slávy letos vstupují:

v kategorii kapela - Plastic People of the Universe

v kategorii osobnost - Roman Dragoun

v kategorii osobnost in memoriam - Vladimír Padrůněk

Koncerty, které se k této příležitosti každoročně pořádají, jsou vždy zajímavé jedinečným a neopakovatelným seskupením muzikantů, kteří se na jednom pódiu většinou nepotkávají.

Plastic People of the Universe hrají již od roku 1968. Svou originální undergroundovou hudbou a vyzývavými texty se dostávali do konfliktu s tehdejším režimem, nepřistoupili na žádné ústupky, což v roce 1976 vedlo až k uvěznění několika členů kapely. Na jejich podporu se spojili opoziční intelektuálové v čele s Václavem Havlem a zorganizovali kampaň známou pod názvem Charta 77. Od té doby jsou PPU symbolem odporu k totalitnímu režimu.

Také Roman Dragoun je velmi činorodý člověk – skládá, zpívá, hraje na klávesy, a to hned v několika kapelách. Začínal v amatérské rockové formaci Regenerace, následoval Progres 2, Futurum, Stromboli, příležitostně Pavitram a nejnovější aktuální T4. Mezitím jsme jej mohli slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar a Apokalypsa. Koncertuje i sólově s doprovodnou skupinou His Angels a jako studiový hráč spolupracuje s řadou dalších umělců. Ke svým již dvěma sólovým albům letos přidává třetí s názvem Piano, které pokřtí rovněž v Lucerně u příležitosti vstupu do Beatové síně slávy.

Posledním letošním vstupujícím do Beatové síně slávy je Vladimír Padrůněk, který by letos oslavil své šedesáté narozeniny. Od houslí ve čtrnácti letech přešel k baskytaře. A jeho volba byla rozhodně správná. Obrovský vzestup zažil v 70. letech. Od angažmá v kapele Exit přešel k Jazz Q Martina Kratochvíla, kde se prosadil svou dokonalou hrou. Následoval Energit Luboše Andršta a Etc Vladimíra Mišíka. Spolupracoval i s Otou Petřinou na jeho albu Super-robot a již jako vážně nemocný hrál ještě s kapelami Abraxas a Dux. Vladimír Padrůněk zemřel v roce 1991.

Do Beatové síně slávy v minulých ročnících vstoupili (v pořadí kapela – osobnost – osobnost in memoriam) tito umělci:

r. 2004 – Blue Effect – Vladimír Mišík – Jiří Schellinger

r. 2005 – Pražský výběr – Radim Hladík – Mejla Hlavsa

r. 2006 – Jasná páka/Hudba Praha – Michal Pavlíček – Petr Kalandra

r. 2007 – Katapult – Michal Prokop – Petr Novák

r. 2008 – Arakain – Aleš Brichta – Miki Volek

r. 2009 – Visací zámek – Lou Fanánek Hagen – Jiří Dědek Šindelář

r. 2010 – Etc V. Mišíka– Ota Petřina – Franta Kotva

r. 2011 – Tři sestry – Honza Haubert – Jan Ivan Wünsch

Přijďte přivítat nováčky a ocenit jejich dlouholeté působení ve světě české hudby. Beatová síň slávy se otevře 17. května ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketpro za jednotné vstupné 375 Kč.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář