Beth Hart po roce opět v Praze

Neuvěřitelný drive, silné melodie, obdivuhodný hlas. To všechno dokáže zpěvačka Beth Hart předvést přímo na pódiu, ze kterého dokáže zcela uhranout přihlížející publikum a vtáhnout ho do svých písní. A právě nyní přichází potěšující zpráva pro všechny zastánce rockové hudby, jelikož český posluchač bude mít znovu možnost slyšet tuto výraznou rockerku živě.

Beth Hart při koncertu v Lucerna Music Baru Beth Hart při koncertu v Lucerna Music Baru Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Dlouhé roky trvalo, než se americká zpěvačka na turné dostala i do České republiky. V zahraničí (především v sousedním Polsku) byla již v tu dobu známou umělkyní, která zde často vystupovala a byla známá především ze spolupráce s kytaristy Jeffem Beckem, Slashem nebo Joem Bonamassou, s nímž natočila i dvě studiové desky. Ale zastávka u nás stále nepřicházela.

Změna nastala letos, v roce 2014, kdy vystoupila na sólovém koncertu v pražském Lucerna Music Baru a představila zde svou zatím poslední desku nazvanou Bang Bang Boom Boom. Nejednalo se však o pouhé přehrávání skladeb z alba, ale o pořádně nadupaný koncert nabízející jak melancholické a dojímavé klavírní melodie, tak i rockové pecky a bluesové standardy. Více se o tomto vydařeném koncertu dočtete zde.

 

 

Beth, která si v minulosti prošla závislostí na drogách, sama skládá písně a v nich zpívá i o svých životních zkušenostech s návykovými látkami. Ve své sólové tvorbě upřednostňuje hlavně rock, ale v roce 2014 byla nominována na cenu Blues Music Award v kategorii nejlepší bluesové zpěvačky roku. Tomuto žánru se nejvíce věnovala při spolupracích se jmenovaným kytaristou Joem Bonamassou. Zatím jejich poslední společnou (a zároveň zpěvaččinou) deskou je záznam z živého vystoupení nazvaný Live in Amsterdam z března 2014. Nicméně žánrově často přechází i ve vlastní tvorbě od rockových partů k jazzovým, soulovým i bluesovým.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Doprovodnou kapelu tvoří kytarista Jon Nichols, basista Bob Marinelli, bubeník Bill Ransom a druhý kytarista P. J. Barth. Manažerem kapely na turné je její manžel Scott Guetzkow.

Skoro o rok později svůj koncert dvaačtyřicetiletá zpěvačka a klavíristka v Praze zopakuje. A to ve čtvrtek 23. dubna 2015 od devíti hodin večer na stejném místě, tedy v Lucerna Music Baru. Akce spadá do koncertní série Prague International Bluenight. Vstupenky na koncert jsou již nyní v prodeji - ke stání za 750 korun a do VIP zóny na balkon za 1090 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář