Beth Hart přijede v březnu s novým albem Doporučený

Do Prahy zavítá jedna z nejuznávanějších rockových zpěvaček současné scény. Američanka Beth Hart se může pyšnit jedinečným hlasovým projevem a velmi osobitým vystupováním.

Beth Hart Beth Hart Zdroj: last.fm

Dnes jednačtyřicetiletá rockerka pocházející ze Spojených států má za sebou již slušnou hudební kariéru. Vydala zatím osm sólových alb. V pořadí druhé s názvem Screamin´ for My Supper ji vyneslo mezi hvězdy žánru. Skladba LA Song (Out of this Town) se vyšplhala na přední místa světových hudebních žebříčků.

Beth Hart je označovaná za rockovou divu, ale její žánrový repertoár je mnohem širší. Ve své tvorbě propojuje také soul, jazz i blues s rockovovými party. Příkladem toho jsou i spolupráce s kytaristou Jeffem Beckem, se kterým mnohokrát vystupovala. Hart nejen zpívá, ale také si své písně skládá a hraje na nespočet nástrojů.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Jako velmi povedená spolupráce se ukázalo nahrávání Beth Hart s bluesovým americkým kytaristou Joem Bonamassou. Tato dvojice se dala hudebně dohromady v roce 2011 při natáčení Bonamassovy sólové desky Dust Bowl, na které Hart hostovala. Ještě týž rok se duo přihlásilo se společným albem nazvaným Don´t Explain obsahující deset skladeb od známých interpretů v nových aranžích. Nalezneme na něm písně od Raye Charlese, Etty James či Arethy Franklin. Beth Hart jim dává jiný emoční kabát a svým pěveckým podáním je posouvá huebně dál.

Po úspěšném přijetí prvního alba se Beth Hart dostává do povědomí širší veřejnosti. Například v sousedním Polsku je jednou z nejuznávanějších zahraničních hvězd žánru. S Bonamassou se pustili do nového nahrávání a v roce 2013 vyšla deska Seesaw. Koncepci desky nechali stejnou, znovu se jedná o album plné cover verzí. V některých případech opět vsadili na osvědčená jména, a tak se některá z prvního počinu opakují. Žánrově si vybírají folkové, bluesové i jazzové kousky.

 


Na konci roku 2012 zpěvačka vydala sólové album Bang Bang Boom Boom. V jedenácti skladbách se stále drží již osvědčené žánrové linky. Jmenovaný počin přijede zpěvačka s výrazným hlasem představit i k nám.

Beth Hart bude možné slyšet naživo při jejím sólovém vystoupení v pražském Lucerna Music Baru v pondělí 24. března od devíti hodin večer. Akce spadá do koncertní série Prague International Bluenight s číslem 104. Vstupenky k sezení jsou již vyprodané, ale ke stání za 690 korun v předprodejní síti jsou stále k sehnání.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář