pondělí, 23 květen 2016 07:00

Bilderbuch přijedou do Prahy na samostatný koncert

Napsal(a)
Bilderbuch Bilderbuch Zdroj: pořadatel koncertu Ameba Production

Čtveřice mladých rakouských hudebníků říkajícíh si Bilderbuch přijede v říjnu do Prahy na samostatný koncert.

 

Dle názvu by si mnohý čtenář mohl myslet, že se v této pozvánce budeme věnovat pohádkám. Není to však pravda, i když ty měly svůj podíl při vzniku kapely Bilderbuch. Začátkem roku 2005 se čtyři tehdy sotva patnáctiletí spolužáci rozhodli koncertovat, k čemuž si zvolili přezpívávání pohádek z obrázkových knížek. Možná to vzniklo z recese a nejspíš tehdy nikdo netušil, že o pár let později budou hoši vyprodávat sportovní haly, dobývat hitparády a získávat jedno ocenění za druhým. Svou hudbou, která je směsí indie rocku, popu, funky a hip hopu se zkrátka trefili do černého a nyní se o nich píše jako o nejvýraznější kapele z německy mluvících zemí.

Čtěte také: Royal Republic zvou na letošní Rock for People

Debutové album Nelken und Schillinge skupina vydala v roce 2009 a rázem si jím zajistila obrovskou popularitu. Pilotní singl Calypso z této desky obsadil čtvrtou příčku rakouské indie chart a další hit Maschin z alba Schick Shock (které je platinové) má na internetu více než 4 miliony zhlédnutí.


 


V České republice jsme je již měli možnost vidět několikrát. V roce 2014 zaujali jako jedni z hostů festivalu Rock for People v Hradci Králové, v loňském roce pak je návštěvníci festivalu Fingers Up označili jako jedno z největších překvapení této akce.
Nyní přijedou 13. října na svůj samostatný koncert do pražského klubu Roxy, který se uskuteční v rámci  projektu Rock for people presents. Vstupenky zakoupíte již nyní v předprodejní síti GoOut v ceně 390 korun. Více informací hledejte na www.rockforpeople.cz

Přehled

 • Název akce: Bilderbuch
 • Datum: čtvrtek, 13 říjen 2016
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: 390 Kč

Další články

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen

  Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People postupně odhaluje silný line-up. Poté, co bylo oznámeno nové datum konání 18.-21. června 2020 a koncert amerických punk rockerů Green Day, přichází s další várkou hvězd současné hudební scény. Připravte se na The 1975, Neck Deep, Motionless in White, De Staat, Dream State a Horkýže Slíže.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Simply Red se chystají na turné Simply Red se chystají na turné

  Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };