Bilderbuch přijedou do Prahy na samostatný koncert

Čtveřice mladých rakouských hudebníků říkajícíh si Bilderbuch přijede v říjnu do Prahy na samostatný koncert.

Bilderbuch Bilderbuch Zdroj: pořadatel koncertu Ameba Production

 

Dle názvu by si mnohý čtenář mohl myslet, že se v této pozvánce budeme věnovat pohádkám. Není to však pravda, i když ty měly svůj podíl při vzniku kapely Bilderbuch. Začátkem roku 2005 se čtyři tehdy sotva patnáctiletí spolužáci rozhodli koncertovat, k čemuž si zvolili přezpívávání pohádek z obrázkových knížek. Možná to vzniklo z recese a nejspíš tehdy nikdo netušil, že o pár let později budou hoši vyprodávat sportovní haly, dobývat hitparády a získávat jedno ocenění za druhým. Svou hudbou, která je směsí indie rocku, popu, funky a hip hopu se zkrátka trefili do černého a nyní se o nich píše jako o nejvýraznější kapele z německy mluvících zemí.

Čtěte také: Royal Republic zvou na letošní Rock for People

Debutové album Nelken und Schillinge skupina vydala v roce 2009 a rázem si jím zajistila obrovskou popularitu. Pilotní singl Calypso z této desky obsadil čtvrtou příčku rakouské indie chart a další hit Maschin z alba Schick Shock (které je platinové) má na internetu více než 4 miliony zhlédnutí.


 


V České republice jsme je již měli možnost vidět několikrát. V roce 2014 zaujali jako jedni z hostů festivalu Rock for People v Hradci Králové, v loňském roce pak je návštěvníci festivalu Fingers Up označili jako jedno z největších překvapení této akce.
Nyní přijedou 13. října na svůj samostatný koncert do pražského klubu Roxy, který se uskuteční v rámci  projektu Rock for people presents. Vstupenky zakoupíte již nyní v předprodejní síti GoOut v ceně 390 korun. Více informací hledejte na www.rockforpeople.cz

Další informace

  • Název akce: Bilderbuch
  • Datum: čtvrtek, 13 říjen 2016
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: 390 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář