BLUEFEST bude slavit s Roomful of Blues i Danny Bryantem

Prague International Bluenight je pojem, který rozhodně není neznámý především fanouškům rockové a bluesové hudby. Během této koncertní série bylo v průběhu let uspořádáno již přes sto koncertů zahraničních i českých umělců a právě k této jubilejní příležitosti je pro příznivce připraven speciální koncert.

Roomful of Blues Roomful of Blues Zdroj: oficiální stránky kapely

Mezi významné interprety kteří zde v sérii koncertů vystupovali, patří například Johnny Winter, Jeff Beck, Joe Bonamassa, Beth Hart či Yann Tiersen. Mnozí zde byli díky Prague International Bluenight poprvé. Pohled za uspořádanými akcemi, rekapitulace uplynulých let a zároveň oslava bluesové scény naplní myšlenka BLUEFEST, která se jako festivalová tečka za stovkou koncertů odehraje na třech místech v Praze včetně lodi Avoid Floating Gallery.

Jedna z nejuznávanějších dechových sekcí bluesové hudby je rozhodně zastoupena uskupením Roomful of Blues, z něhož často vzešly i nové hvězdy tohoto žánru. Jmenujme například Dukea Robillarda nebo harmonikáře Sugar Raye Norciu. Skupina existuje od roku 1967, tudíž za necelé čtyři roky oslaví neuvěřitelnou půlku století koncertování. Nejedná se žánrově čistě o blues, ale jejich hudba přesahuje k jazzu, swingu i rocku. Uzavírat bude bluesová formace ZVA 12-28 Band. Tento koncert bude pro příznivce jako jediný zpoplatněn a jeho začátek je naplánován na devátou hodinu večer. Ke stání jsou v předprodejních sítích k dostání vstupenky za 690 korun, k sezení za 990.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Zástupcem britského blues-rocku se pro večer stane Danny Bryant, který se narodil v roce 1980 a již v osmnácti letech se hudbě plně věnoval. Za svou kariéru si zahrál s mnoha význačnými muzikanty jako jsou Joe Cocker, Carlos Santana nebo Buddy Guy. Dlohodobě působil v kapele RedEyeBand, kde baskytaru obstarával jeho otec, Ken Bryant. Na závěr vystoupí Johannes Benz, který se ve své tvorbě nechává inspirovat americkou country, folkem i blues. Kytarové skladby jako jsou Pass By či It Happens z alba One Way Road představí na stejném místě jako Danny Bryant. Vstup na tento koncert je zdarma.

 


V neděli 26. října vypukne několikakoncertová oslava na různých místech v Praze. Začínat se bude již od půl osmé večer. Američtí Room of Blues spolu se slovenskými ZVA 12-28 Band vystoupí v Lucerna Music Baru, český zástupce Johannes Benz a anglický hudebník Danny Bryant zahrají v Rock Café. Je se opravdu na co těšit!

Další informace

  • Název akce: BLUEFEST
  • Datum: neděle, 26 říjen 2014
  • Místo: různá místaPraha
  • Cena: zdarma, 690-990 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář