Brněnský Majáles 2012 bude již podruhé v Komárově

Brněnský Majáles je pořádán od roku 2004. Za tu dobu již stihl vystřídat hodně lokací (Výstaviště, Velodrom, Mariánské údolí, Staré letiště a zpět na Velodrom). V roce 2011 se poprvé představil v areálu Hněvkovského v Komárově a tam se také hodlá uhnízdit na několik dalších let.

Hradecký majáles 2012 Hradecký majáles 2012 Marie Kozmová/Musicweb.cz

Majálesový program se dělí na dvě základní části - širší program oslav, který sdružuje několik studentských akcí a je zaměřen především na nemainstreamové a umělecké studentské aktivity, a hlavní den oslav, což je vyvrcholení v podobě velkého open-air festivalu. Jedná se o největší akci svého druhu v ČR.

Letošní ročník naváže na loňský znovuobnovený velký majálesový průvod plný alegorických vozů a barev. Je důvod se ho zúčastnit, protože ti, kteří postaví nejlepší vůz své školy, dostanou zajímavé ceny. Sraz průvodu je v 11:00 na náměstí Svobody, průvod vychází v 11:45 a jde přes Masarykovu, Nové Sady k řece, kde se nalodí kandidáti na lodě. Ti pokračují po vodě, ostatní suchou nohou vedle po stezce až k areálu Hněvkovského (vedle baseballového hřiště AVG Draci Brno).

 

Také hudební složka Brněnského Majálesu 2012 je již nachystaná. V pořadí již deváté pokračování projektu Český Majáles na brněnské území přiveze nabitý, jednodenní festivalový program české hudební scény. V hlavní den oslav, v pátek 11. května 2012, se od 11. hodiny dopolední průběžně představí spousta oblíbených interpretů. V hlavní roli se představí oblíbený domácí herec a muzikant Jan Budař, který diváky provede celým programem.

Dále účinkují české skupiny, jako jsou Wohnout, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Tleskač, PSHPrago Union /live band/, Fast Food Orchestra nebo UDG, které doplní ještě slovenští Horkýže Slíže, Iné Kafe a Polemic. Ani to však není vše. Těmi největšími lákadly bezpochyby budou Mig 21, Nightwork, Monkey Business a Tomáš Klus. Pro návštěvníky areálu v Komárově pak určitě budou velkým spestřením Čokovoko nebo kapela Midi Lidi, jež patří také mezi zástupce brněnské hudební scény.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář