Cartonnage rozproudí publikum pro Duran Duran Doporučený

Po sedmi letech se do Prahy vrací jedna z nejúspěšnějších britských kapel, Duran Duran. V rámci All You Need Is Now World Tour 2012 odehrají 27. června v O2 Areně koncert, na kterém představí kromě nových skladeb ze stejnojmenného alba jistě i své největší hity. Jako předskokana si vybrali nadějné electro-popové Cartonnage. 

Cartonnage Cartonnage Zdroj: archiv kapely

Kapela Duran Duran se drží na hudební scéně již více než 30 let. A drží se velice pevně. Má za sebou řadu velkých úspěchů: přes 70 milionů prodaných desek, 18 hitových singlů v Americe, 30 skladeb se dostalo do UK Top 30. Podařilo se jim propojit populární hudbu,  umění a módu s jedinečným stylem a drzostí, čímž si získali miliony fanoušků na celém světě. I princezna Diana se nechala slyšet, že její nejoblíbenější skupinou jsou právě Duran Duran. K hudbě natáčeli na svou dobu odvážné videoklipy v exotických prostředích, s krásnými ženami a líbivými efekty.

Vše začalo v Birminghamu v roce 1978, kdy své umění spojili klávesista Nick Rhodes a basista John Taylor. Ovlivněni hudbou svého mládí začali kombinovat soul, newyorský underground, art pop či glam rock. Střídali různé spoluhráče, hráli v klubech a až v roce 1981 vydali své debutové album Duran Duran. Znamenalo pro ně raketový start do světa hitparád. Na předních příčkách hudebních žebříčků se drželo neuvěřitelných 118 týdnů a prodalo se ho přes 2,5 milionu kusů. Právě z něj pochází i megahit Planet Earth.

Brzy vyšlo i jejich druhé neméně úspěšné album Rio, z něhož skladby jako Hungry Like the Wolf, Rio či Save a Prayer opět závratnou rychlostí šplhaly po žebříčcích hitparád. Následovala další alba, další úspěchy, další změny ve složení kapely, koncertní šňůry a nekončící řady dalších a dalších fanoušků. S různými přestávkami a vedlejšími projekty kapela stále hraje dál s nevyčerpatelnou silou.

Na jejich pražském koncertě se však představí také tuzemské duo Cartonnage. Sami umělci z kapely, Vanda Choco a Armin Effenberger, se k tomu nadšeně vyjádřili: „Duran Duran je kapela, na které jsme vyrostli, a zahrát si před nimi v pražské O2 aréně je pro nás velkou výzvou a ohromnou radostí.“

Cartonnage nejsou žádní začátečníci – na tuzemské electro-popové scéně se pohybují již od roku 2003. Jejich vystoupení jsou doplněna o audio-vizuální show, perfektně padnoucí k hudbě, čímž umocňují prožitek koncertu. Vydali tři desky, byli nominováni na ceny Anděl a TV Óčko, předskakovali již legendárním Underworld. Pilotní singl Don´t Stop z jejich loňského alba I´m Not Your Computer se stal oficiální hymnou Světového poháru ve skocích na lyžích 2011 v Harrachově.

Spojení těchto dvou osvěžujících kapel je jistě příslibem neopakujícího se zážitku. Cartonnage předskočí Duran Duran již 27. června. Ve 20 hodin se tak pražská O2 Arena promění na předváděcí molo, na němž bude možné spatřit originální hudební modely. Vstupenky je možné zakoupit v běžných předprodejích v ceně od 890 Kč.

Další informace

  • Název akce: Duran Duran & Cartonnage
  • Datum: středa, 27 červen 2012
  • Místo: O2 ArenaPraha
  • Cena: od 890 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář