sobota, 25 leden 2014 07:00

Co mají společného Ostrava v plamenech a První máj v Praze ? Doporučený

Napsal(a)
Sonata Arctica Sonata Arctica Zdroj: pořadatel koncertu

Odpověď je jednoduchá - spojnicí jsou koncerty finské kapely Sonata Arctica, která je považována za jednu z nejznámějších v hudebním stylu symfonic power metal.

Na jaře Sonata Arctica procitne ze zimního spánku a vydá se na koncertní šňůru po Evropě. Důvody jsou hned dva - uplynulo již 15 let od vydání jejich debutového alba, což je třeba řádně oslavit a na spadnutí je i nová placka s názvem Pariah's Child, která by měla spatřit světlo světa 28.března.

Frontman kapely Tonny Kakko sám zve fanoušky: „Ahoj! Už je to chvíle, co jsme byli na turné po Evropě, proto jsem velice rád, že můžu oznámit naši novou tour s novou deskou. Ta vyjde v březnu 2014 a jelikož nechceme plýtvat časem, začátkem dubna vyrážíme na celoevropské turné. Celá kapela se velice těší na to, až vám zahraje některé kousky z nového alba, stejně jako vám představí nového basistu jménem Pasi. Naživo je zvíře - uvidíte... Nashle na jaře! T.“
Pro koncert v Praze je zvolen termín 1. květen 2014 - v ulicích hlavního města tak tradiční prvomájový dechovkový průvod zastíní zástupy černě oděných metalistů hrnoucích se do Retro Music Hall na koncert Sonaty Arcticy.

 

Čtěte také: Christmas Metal Symphony do Prahy přivála šestici frontmanů

 

Ostrava v plamenech
Ti, kdo propásnou pražský koncert Sonaty, nemusí zoufat. Muzikanti se k nám vrátí první srpnovou sobotu, tentokrát do Ostravy, Dolních Vítkovic. Tam se, jak říká pořadatel, zažehnou plameny nové koncertní události roku s názvem Ostrava v plamenech. Pořádně zatopit přijede celkem 7 špičkových rockových kapel a pozor - nebudou hrát jen obvyklých festivalových 40 minut, ale rozbalí to jako na plnohodnotném koncertě. Jako hlavní tahák bude opět Sonata Arctica, vrátí se k nám tedy v krátkém čase podruhé.  

Dále se můžeme těšit na stále úspěšný Citron, Dogu slavící 25 let své existence, Kreyson (ti představí nové album vydané po dlouhých osmnácti letech) a seskupení Legendy se vrací. Vyvážením akustické verze rockových Legend pak bude pekelný nářez stále populárnějších Dymytry.Napočítali jste jen šest ze sedmi avizovaných rockových partiček ? Správně. Ale na tu poslední jsme nezapomněli, pouze její jméno zatím zůstává utajeno a budete mezi prvními, kteří se jej včas dozví. Bude tím posledním polínkem, které organizátoři  přiloží pod kotlem jedné z vrcholných letních festivalových akcí na Ostravsku. Bližší informace hledejte na www.ostravavplamenech.cz
Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji, do Ostravy pak do konce února exkluzivně za sníženou cenu 590 korun.

Přehled

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram

  Zpěvačka Whitney Houston bude po Michaelu Jacksonovi, Roy Orbisonovi, Buddy Hollym nebo Marii Callas další umělkyní, která v podobě hologramu vystoupí v rámci turné po celém světě. Pro dosažení maximálně autentického koncertního zážitku nebude na jevišti chybět hudební doprovod její původní živé kapely, zpěváci a tanečníci - vše obklopené velkolepou scénou a osvětlením. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už čtvrtý počin s virtuálním interpretem. 

 • A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka

  Legendární norská popová skupina A-ha zahraje poprvé v České republice. Na pódiu budou stát všichni tři původní členové A-ha Morten Harket, Magne Furuholmen a Paul Waaktaar-Savoy.

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };