Co mají společného Ostrava v plamenech a První máj v Praze ? Doporučený

Odpověď je jednoduchá - spojnicí jsou koncerty finské kapely Sonata Arctica, která je považována za jednu z nejznámějších v hudebním stylu symfonic power metal.

Sonata Arctica Sonata Arctica Zdroj: pořadatel koncertu

Na jaře Sonata Arctica procitne ze zimního spánku a vydá se na koncertní šňůru po Evropě. Důvody jsou hned dva - uplynulo již 15 let od vydání jejich debutového alba, což je třeba řádně oslavit a na spadnutí je i nová placka s názvem Pariah's Child, která by měla spatřit světlo světa 28.března.

Frontman kapely Tonny Kakko sám zve fanoušky: „Ahoj! Už je to chvíle, co jsme byli na turné po Evropě, proto jsem velice rád, že můžu oznámit naši novou tour s novou deskou. Ta vyjde v březnu 2014 a jelikož nechceme plýtvat časem, začátkem dubna vyrážíme na celoevropské turné. Celá kapela se velice těší na to, až vám zahraje některé kousky z nového alba, stejně jako vám představí nového basistu jménem Pasi. Naživo je zvíře - uvidíte... Nashle na jaře! T.“
Pro koncert v Praze je zvolen termín 1. květen 2014 - v ulicích hlavního města tak tradiční prvomájový dechovkový průvod zastíní zástupy černě oděných metalistů hrnoucích se do Retro Music Hall na koncert Sonaty Arcticy.

 

Čtěte také: Christmas Metal Symphony do Prahy přivála šestici frontmanů

 

Ostrava v plamenech
Ti, kdo propásnou pražský koncert Sonaty, nemusí zoufat. Muzikanti se k nám vrátí první srpnovou sobotu, tentokrát do Ostravy, Dolních Vítkovic. Tam se, jak říká pořadatel, zažehnou plameny nové koncertní události roku s názvem Ostrava v plamenech. Pořádně zatopit přijede celkem 7 špičkových rockových kapel a pozor - nebudou hrát jen obvyklých festivalových 40 minut, ale rozbalí to jako na plnohodnotném koncertě. Jako hlavní tahák bude opět Sonata Arctica, vrátí se k nám tedy v krátkém čase podruhé.  

Dále se můžeme těšit na stále úspěšný Citron, Dogu slavící 25 let své existence, Kreyson (ti představí nové album vydané po dlouhých osmnácti letech) a seskupení Legendy se vrací. Vyvážením akustické verze rockových Legend pak bude pekelný nářez stále populárnějších Dymytry.Napočítali jste jen šest ze sedmi avizovaných rockových partiček ? Správně. Ale na tu poslední jsme nezapomněli, pouze její jméno zatím zůstává utajeno a budete mezi prvními, kteří se jej včas dozví. Bude tím posledním polínkem, které organizátoři  přiloží pod kotlem jedné z vrcholných letních festivalových akcí na Ostravsku. Bližší informace hledejte na www.ostravavplamenech.cz
Vstupenky na oba koncerty jsou již v prodeji, do Ostravy pak do konce února exkluzivně za sníženou cenu 590 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář