Do Brna se vrací Walter Phishbacher

V úterý 1. října se v brněnské Staré Pekárně odehraje velmi zajímavá hudební událost. Skoro po roce se sem opět vrátí význačná osobnost moderní jazzové scény, klávesista Walter Phishbacher se svým triem NY3.

Walter Phishbacher Trio Walter Phishbacher Trio Zdroj: oficiální web

Tento talentovaný hudebník již devatenáct let působí v New Yorku, avšak původem je Rakušan. Hudbě se věnuje od mládí, má za sebou mimo jiné pět let studia klasického piana a čtyři roky studia jazzového piana a kompozice ve Vídni. Za svou dlouhou hudební kariéru také spolupracoval s mnoha slavnými jmény tohoto žánru, například s Lacem Deczim, Wolfgangem Muthspielem, Georgem Garzonem. V současné době vystupuje buď se svým triem, s bratrem Axelem či s kvartetem zpěvačky Elisabeth Lohninger.

 

 

Brněnský koncert tohoto umělce, často přirovnávaného k legendám jako Joe Zawinul, Chick Corea nebo Herbie Hancock, nebude jeho jediným letošním vystoupením v České republice. S triem NY3 vystoupil v Táboře již 21. září, a v průběhu následujících dvou týdnů má v plánu navštívit dvanáct českých měst, mimo jiné Prahu, Vyškov, Černošice a Varnsdorf. V listopadu se pak do naší země opět vrátí, a odehraje zde v několika městech sérii koncertů s Elisabeth Lohninger Quartet.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

V předprodeji stojí vstupné na jeho brněnský koncert 120 korun, na místě poté 150 korun. Samotný koncert začíná od osmi hodin večer v již zmíněné hudební kavárně Stará Pekárna. Waltera v akustickém triu doprovodí na bicí Ulf Stricker a na basu Goran Vujic.

Další informace

  • Název akce: Walter Phishbacher
  • Datum: úterý, 01 říjen 2013
  • Místo: Stará pekárna
  • Cena: 120-150 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář