Dokonalý Stanley Clarke opět v Praze

Stanley Clarke, bez nadsázky hudební dobyvatel, držitel čtyř ocenění Grammy, podle mnohých typický příklad „živoucí jazzové legendy“, již poněkolikáté navštíví Prahu. Tentokrát 3. listopadu společně s ním v rámci AghaRTA Prague Jazz Festialu můžete v Lucerna Music Baru objevovat nekonečné možnosti hudby.

Stanley Clarke Stanley Clarke Zdroj: wikipedia.org

Už samotné začátky kariéry Stanleyho Clarka se nesly ve velkém stylu. Krátce po absolvování Philadephia Academy of Music navázal spolupráci s takovými jmény jako jsou Horace Silver, Art Blakey, Dexter Gordon, Joe Henderson, Pharaoh Saunders, Gil Evans, Stan Getz a v neposlední řadě tehdy ještě ne tak slavný Chick Corea.

Právě ten mladého Stanleyho, jehož snem do té doby bylo stát se prvním černým hudebníkem ve Filadelfském orchestru, popostrčil na jeho cestě tím spíše jazzovým, experimentálnějším směrem.

 

 

Jejich společný projekt Return to forever byl v 70. A 80. letech jedním z těch uskupení, která na jazzové scéně udávala trendy. Se sebevědomím nabytým díky úspěchům novátorského kvartetu se Clarke pustil i do sólové kariéry a světu dokázal, že basová kytara může být ve skupině vůdčím nástrojem. Do dneška má na svém kontě stovky alb, hrál snad s každým, několikrát se vydal i do vod filmové hudby. Nebyl by to však on, kdyby mu tento výlet nevynesl nominaci na televizní ceny Emmy.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 
Svým vystoupením rád vyváří přidanou hodnotu v podobě představení neobjevených talentů. Na svém pražském koncertě dá prostor tentokrát gruzínské vycházející hvězdě – teprve osmnáctiletému pianistovi jménem Beka Gochiashvili. Ačkoliv Clarkova vystoupení v České republice rozhodně nejsou ojedinělá, neomrzí se. Pokaždé můžete čekat něco nového a to je rozhodně důvod proč v listopadu do Lucerna Music Baru zajít.

Další informace

  • Název akce: AghaRTA Prague Jazz Festival 2014: Stanley Clarke Band
  • Datum: pondělí, 03 listopad 2014
  • Místo: Lucerna Music Bar
  • Cena: 525 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář