Don Airey se opět po roce vrací do Česka

Měsíc březen si potřetí za sebou vybral pro návštěvu Česka klávesový mistr, člen kapely Deep Purple, Don Airey. Na dva koncerty se u nás zastaví se svým hvězdným doprovodem.

Don Airey Don Airey Zdroj: keyboardmag.com

 

Slavné „Párply" netřeba představovat a ani jméno jejich excelentního klávesisty Dona Aireyho není v naší republice neznámé. Patří do absolutní extratřídy instrumentalistů svého žánru, společně s Kenem Hensleym(Uriah Heep), Jonem Lordem(Deep Purple) a Rickem Wakemanem(Yes). V minulosti Don Airey hrál i s dalšími světoznámýmí kapelami jako Rainbow, Whitesnake i s Ozzy Osbournem. Setlist jeho sólových koncertů je pak sestaven kromě vlastní tvorby i ze známých hitů těchto kapel. Můžeme se tedy těšit na starý dobrý klasický rock.A kdože bude tvořit jeho hvězdný doprovod? Samí ostřílení hudebníci: Carl Sentence - zpěv (Nazareth, Krokus, Geezer Butler Project), Darrin Mooney - bicí (Gary Moore, Primal Scream), Simon McBride - kytara (Sweet Savage), Lawrence Cottle - basová kytara (Sting, Cher, Black Sabbath, Eric Clapton). V této sestavě hudebníky můžeme vidět živě na koncertech v Praze - 13. března na Nové Chmelnici a den poté 14. března v brněnském Metro Music. Oba koncerty vám nabídnou příjemnou komorní atmosféru, kde těmto slavným muzikantům budete mít mnohem blíže, než ve velkých halách.

Čtěte také: Don Airey představil výběr písní ze své hard rockové kariéry

A ještě přidáme stručně něco z historie kariéry Dona Aireyho. Narodil se v anglickém Sunderlandu v roce 1948. Svou hudební dráhu odstartoval v roce 1974 v kapele legendárního bubeníka Cozyho Powela a začal tak psát svou nesmazatelnou hudební stopu v dějinách rocku. Prošel mimo jiné kapelami jako Colosseum, Rainbow či MSG, hrál s Gary Moorem i Ozzy Osbornem. Jako studiového hráče jeho kvalit využily i skupiny Whitesnake, UFO, Judas Priest, Phenomena či kytarista slavných Queen Brian May.
Není tedy divu, že si Dona Aireyho do svého týmu přizvali Deep Purple v roce 2002, kdy odešel do rockového důchodu jejich varhaník Jon Lord.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Patříte-li tedy k příznivcům starého dobrého klasického rocku, neměli byste si nechat ujít tyto klubové koncerty Dona Aireyho. Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích Ticketpro či Eventim za jednotnou cenu 550 korun.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář