Vytisknout tuto stránku

Dva jazzové kvartety v Alterně

Za týden v Alterně uslyšíme výsledek spojení napříč žánry, nástroji, krajinami. 29. dubna zde vystoupí nejprve česko-slovenské kvarteto Miroslava Hloucala, hráče na trubku a křídlovku. S odehraným prvním partem se pak posuneme do Středomoří, odkud pochází houslista Luca Ciarla a jeho kvartet.

Luca Ciarla při koncertě v pražském klubu Jazz Time 13. března 2013 Luca Ciarla při koncertě v pražském klubu Jazz Time 13. března 2013 Foto: Martin Faix/musicweb.cz

V rámci Jazzfestu v Alterně vystoupí kvartet Miroslava Hloucala s obsazením trubky a křídlovky, piana, kontrabasu a bicích. Hudba kvarteta je převážně autorská, navracející se k americkému jazzu, ale nezapomíná na to, odkud přichází.

Luca Ciarla, rodák z italského Termoli, začal s hrou na housle v osmi letech a propracoval se tak daleko, že výuku hry na housle po různých koutech světa sám předává. S kvartetem, se kterým do Brna přijíždí, tvoří od roku 2001 celek, jenž předává tradiční a současné, napsané a improvizované. Zvuk vycházející z nitra houslí plně reprezentuje barvitost Středomoří, ať už si pod tímto spojením představíte různorodé obrázky.

 


V každém případě se tak činí lépe naživo. Proto si stačí pro tento zážitek zajít do Alterny 29. dubna o půl osmé večer.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Další informace

  • Název akce: Luca Ciarla
  • Datum: úterý, 29 duben 2014
  • Místo: AlternaBrno
  • Cena: 120-150 Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Magdaléna Zálešáková