Vytisknout tuto stránku

Eddie Stoilow letos hrají hned na několika festivalech

Eddie Stoilow. Kapela jiné reality, jak si samotná sestava říká, je dnes již velmi populární pražskou formací, kterou ovšem před rokem a půl znali jen ti nejzasvěcenější. I dnes se ještě najdou tací, kteří o nich prakticky nic neslyšeli. Přečtěte si, kdy byla kapela založena, jaké má za sebou úspěchy a na jakých festivalech ji letos uslyšíte.

Eddie Stoilow Eddie Stoilow Zdroj: oficiální FB stránky Eddie Stoilow

V červenci roku 2004 Eddie Stoilow vznikli a zároveň v tomto roce vydali i první EP demo. Roku 2005 už se partička, točící se hlavně kolem zpěváka Jana Žampy, dostala na první festivaly (Joyride Wakeboardy, Slavkov, Benátská noc) a především na vystoupení v hlavním čase prestižního festivalu Nokia Strahov Open Air (Tata Bojs, Sunshine). Dále také vystupovali v předních pražských klubech jako Retro Music Hall nebo Palác Akropolis.

Honza Žampa

Na jaře 2006 se kluci pustili do natáčení dalšího EP a na rádiové vlny pustili první lodičku s názvem Dancin‘ Flu. Taktéž natočili videoklip, v čele s hercem Bohumilem Bobem Kleplem v roli arménského mafiána, a zopakovali úspěšné koncerty v Lucerna Music Baru. Rok 2006 se nesl i ve znamení koncertní šňůry se skupinou BSP po patnácti českých městech.

Dalším koncertním tour se jim stalo hostování na koncertech slovenských No Name. To se dělo již v roce 2007, kdy Eddie Stoilow čekalo hraní na festivalech Sázavafest, Rock for Churchill, Okoř, Benátská noc a také vystoupení v prime time na festivalu Vysmáté léto v Kadani, kdy zahráli po Horkýže Slíže a před Kabáty. Také se účastnili benefičního festivalu Out of Home po boku kapel No Name, Peha, PSH a dalších.

Dvatisíceosmička znamenala pro kapelu práci na debutovém albu The Best Of (září 2008 – září 2009). V tomto období absolvovala tlupa stoilowců také veleúspěšné turné se Support Lesbiens a koncerty s Fun Da Mental a No Name.

Ona to taková bestofka vlastně byla, to nejlepší, co jsme doposud udělali. A také to bylo jakési poděkování našim fanouškům za to, že to s námi celá ta léta vydrželi.

David Šmídt na otázku, proč se první album jmenuje The Best Of

Do rádií se dostal singl Hey You, jeden z prvních opravdových hitů kapely. Také přišla posila v podobě kytaristy Martina Mrázka. V Lucerna Music Baru pokřtili 10. prosince 2009 před vyprodaným hledištěm debut The Best Of a miminkovské neohrabané krůčky se pomalu ale jistě měnily v pevnou chůzi.

Čtěte také: První várka českých jmen na Rock for People 2012

Hey You se dostalo do první desítky oficiální hitparády českých singlů IFPI Top 100 CZ Radio. Přišla též nominace na Objev roku v anketě Žebřík, dvě nominace ve Výročních hudebních cenách Musiq 1 na Slovensku a nominace na Objev roku v anketě Hudební ceny TV Óčko. Další singl z The Best Of, Floating, se umístil v TOP 3 české rádiové hitparády a také na prvním místě T-Music Chart. Stoilow hráli na většině tuzemských festivalů – i to byl rok 2010 pro Eddie Stoilow.

Rok 2011 začal pro kapelu zahájením juniorské Zimní Olympiády v Liberci a skladba Hey You se stala její oficiální hymnou. Do éteru se dostává singl Frozen z nového alba Oh My God!, pokřtěného v Paláci Akropolis. Eddie Stoilow se stali též předskokany kapely One Republic v pražském SaSaZu. Tradičně se rozjeli po mnoha českých festivalech a spáchali své první samostatné turné po České republice (podzim ´11 – jaro ´12). A aby toho pro rok 2011 nebylo málo, tak píseň Frozen čtyřikrát obhájila první příčku v T-Music Chart.

Letos se skupina vydává opatrným krokem do další sezóny plné koncertů a festivalů. Také natočila videoklip k Elitě, společně s Xindlem X. Prvním z letošních festů byl Springfest v Kralupech nad Vltavou. Dalšími letošními potvrzenými festivaly jsou Mezi Ploty, JamRock, Rock for People, Benátská Noc a NEXT Fest On The Road. Na všech těchto festivalech se můžete těšit na sestavu Honza Žampa, David Šmídt, Martin Puškař, Martin Mrázek, Michal Hons a Vladimír Zeman.

Tak co, stále nevíte, kdo jsou Eddie Stoilow?

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Vlastimil Blažek