Eric Gales Trio spojí blues a hard rock

Americký kytarista a zpěvák Eric Gales se ukáže v polovině února v Praze, kde představí se svým triem své zbrusu nové album. Blues, které je silně ovlivněné tvrdšími riffy, tak přinese neopakovatelný zážitek.

Kytarista Eric Gales Kytarista Eric Gales Zdroj: goout.cz

Američan Eric Gales dostal svou první kytaru, když mu byly pouhé čtyři roky. Jeho dva starší bratři ho postupně seznamovali s nahrávkami Jimi Hendrixe, Alberta Kinga či B. B. Kinga, díky čemuž si našel cestu k blues. Rodák z Memphisu ve státě Tennessee se zde seznámil taktéž s nahrávkami Howli´n Wolfa či Muddy Waterse.

Později ho však začala zajímat i tvrdší hudba, a tak se zaměřil na hard rock. V devadesátých letech založil s bratry power trio. Galesova hudba nyní propojuje vlivy blues s hardrockovými riffy a zpěvem. Zabrousí také často k funku či soulu.

 

 

Galesova kytarová hra je opravdu netradiční. Jako levák hraje na kytaru pro praváky, ale bez přeházených strun, což nepotěší pouze posluchačovo ucho, ale také užasne i jeho oko. Dnes devětatřicetiletý hudebník také obstojně zpívá. Ve své tvorbě se hlásí k odkazům Jimiho Hendrixe, skupiny Cream nebo rockových King´s X.

V letošním roce vydal nové instrumentální album s dvanácti skladbami nazvané Ghosts Notes, z něhož i na pražském koncertě zahraje ukázky. Erica Galese doprovodí jeho trio, které dotváří bubeník Nick Hayes a baskytarista Orlando Thompson.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Eric Gales Trio se českému publiku představí v úterý 18. února 2014 od devíti hodin večer v prostorách Lucerna Music Baru. Vstupenky na koncert jsou již v prodeji ve dvou kategoriích. Ke stání je možné zakoupit lístek za 590 korun, na VIP Balkon za 790 korun. Vystoupení je pořádáno v rámci Prague International Bluenights s číslem 106.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář