Hardcorový Fajtfest 2014 představí známá jména české i evropské scény

Od čtvrtka do soboty, tedy 17. až 19. července se na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí na Vysočině uskuteční sice nepříliš velký, ale na skromné poměry hardcorové scény velká jména slibující Fajtfest.

Rise Of The Northstar Rise Of The Northstar Zdroj: behance.net

Zatímco "konkurenční" a možná největší žánrový festival tohoto druhu u nás Fluff Fest si zakládá na tom, že každoročně přiváží nová a nová jména z celého světa, velmezský Fajtfest vsází na kapely, které musí být každému HC fanouškovi u nás notoricky známy, což opravdu není v tomto případě na škodu, spíše naopak. Krom domácích jmen uvede Fajtfest také hosty zahraniční, pojďme si tedy lineup lehce představit.

 

Čtěte také: Brutal Assault 2014 přiveze thrashové legendy Slayer

Jako headlineři festivalu vystoupí nekompromisní vlčí smečka z Francie Rise Of The Northstar. Tito ortodoxní hardcoroví válečníci si libují v japonské manga image a tato záliba se masivně promítá do jejich tvorby. Po sbírce demáčů a EPek, z nichž nejnovější je dva roky staré Demonstrating My Saiya Style, se pánové letos chystají vydat svoje první dlouhohrající album, z něhož dozajista zazní víc než jen úvodní singl Welcame (Furyo State Of Mind).

 

 

Dalším velkým jménem na soupisce jsou němečtí Emil Bulls, bezmála dvacet let fungující partička, která si zakládá na o něco víc melodické bázi než dřevorubci ROTN, ale i tak za to umí pořádně vzít a zabrat. Emil Bulls mají naopak vcelku rozsáhlé portfolio, po dvou nezávisle vydaných albech na konci devadesátek vydávají novou desku v průměrně dvouletých odstupech, takže do jejich setu bude rozhodně z čeho vybírat.

To že se na západě v jádru Evropské unie tvoří kvalitní hardcore, to tak nějak všichni vědí, ale ne každý musí být seznámen se stavem na východě Evropy. V oblasti poslední dobou poněkud zmítané národnostními konflikty se přesto našlo pár hudebníků, kteří zvážili svou návštěvu až do Čech. Konkrétně to jsou dvě kapely, v nichž obou se na zpěvu podílí holky. První z nich je asi lokálně nejznámější nu-metalová sebranka Infected Rain z moldavského Kišiněva. Nekompromisní zjev týpků z Infected Rain, kteří v pomalejších pasážích lehce připomínají německé Guano Apes slibuje, že na pódiu budou létat dredy a v pitu utržené končetiny.

Druhou kapelou se slečnou za mikrofonem jsou ukrajinští Jinjer, kteří jsou náhradou, ne však ledajakou, za odpadnuvší As They Burn. Tito pánové a dáma se povedeně vezou na moderní metalcorové vlně a jejich drsný projev ostře koresponduje s místem odkud pochází, čtvrtmilionovým průmyslovým sídlem Gorlovkou na východě Ukrajiny. Třetí bandou, která se na Fajtfestu objeví a její tvář zdobí pěkná zpěvačka, jsou tuzemští metalcoraři The Fall Of Ghostface, kteří v klipech obvykle bojují proti zástupům přerostlých hlavonožců.

 

 

Dalšími českými jmény na lineupu jsou živoucí legendy součásného českého hardcoru, a sice Skywalker, kteří si za několik posledních let vydobyli na scéně masivní popularitu, umocněnou před několika týdny vydanou deskou Liberty Island. O něco progresivněji se prezentuje moravskoslezský electro-hardcore band The Truth Is Out There, nejznámější a možná dokonce jediný průkopník stylu, který v Británii silně zpopularizovali Enter Shikari.

Čtěte také: Reportáž z festivalu Pohoda 2014 

Nakonec ještě třeba zmínit pár zástupců té starší nu-metalové a hardcorové vlny u nás, a sice Fourth Face a Street Machine, kteří na Fajtově kopci v sobotu také vystoupí. Druzí jmenovaní se minulý rok ukázali s klipem Decibely hněvu, který stvořili ve spolupráci s uskupením Sodoma Gomora patřícím mezi špičku rapové scény se stylem, kterému se říká horror-core. Vzhledem k tomu, že Sodoma Gomora se na festivalu objeví také, je vysoce pravděpodobné, že se na pódiu objeví spolu. Dalšími účinkujícími jsou Shadow Area, Status Praesents, Overhype, Bad Victim, Nonsense, Corposant a Terminal.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář