Festival Čarodějáles 2015 se chystá v Brně

Již osmý ročník Brno City Rock Festivalu Čarodějáles proběhne na letošní čarodějnice. Místem konání zůstává tradiční přírodní areál Riviéra v Brně – Pisárkách.

Mig 21 Mig 21 Foto: Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

Tento prostor však vzhledem k rekonstrukci části prostoru tentokrát pořadatelům neumožní postavit tři pódia. Program bude tedy probíhat na dvou rovnocenných střídajících se scénách. Line-up je tak sice co do kvantity oproti minulosti poněkud zúžen, kvalitou však naopak přináší vrchol dosavadní historie festivalu.

Shodou okolností i letos dorazí hlavní headliner ze Švédska - po loňských úžasných The Hives to jsou jejich o něco mladší kolegové vycházející taktéž z garážového punku, míchající ho ovšem s vlivem britských kytarovek - Royal Republic. Jejich strhující energickou show vloni ocenili návštěvníci festivalu Rock For People, letos vyprodali pražskou Lucernu. Skupinu tvoří hlavní zpěvák a kytarista Adam Grahn, kytarista Hannes Irengård, basista Jonas Almén a bubeník Per Andreasson.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Po čtyřech letech se vrátí Horkýže Slíže, u nás ještě populárnější než v rodném Slovensku. Hudební skupina z Nitry, která vznikla v roce 1992 a za tu dobu již dvakrát získala platinovou desku. Jejich hudba je označována jako punková, punk rocková, nebo jednoduše rocková. Špičkovými zástupci tuzemské scény budou Tata Bojs. Kapela z přažské Hanspaulky, jež má za sebou úspěšné turné k jejich poslednímu albu, respektive vinylu Strana A. Odlehčení a pohodu přinesou MIG 21. Chlapecká taneční pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova.

 

 

Čarodějnou atmosféru opět po dvou letech dotvoří gothic rockové ikony XIII. století. Z Anglie přiletí The Feud (vloni vystoupili Rock For People a Grape festival), z Německa Pussy con carne, výbušnou směsí reggae a world music festival jistě roztančí mezinárodní sestava United Flavour, příležitost dostanou neuvěřitelně suverénní zástupci nejmladšího tuzemského dorostu Doctor Victor (druzí ve finále prestižní celosvětové soutěže kapel The Global Battle of the Bands), a taktéž zářící kometa české klubové scény, trash rock´n´rolloví Hentai Corporation. Účast na festivalu si opět vysoutěží mladá začínající kapela v kláních Starobrno Rock Battle čili Metrem na Čarodějáles probíhajících od ledna do dubna v klubu Metro Music Bar.

Další informace

  • Název akce: Čarodějáles
  • Datum: čtvrtek, 30 duben 2015
  • Místo: BrnoRiviéra
  • Cena: 490 Kč, na místě 590 Kč

Zanechat komentář