Festival Mighty Sounds láká mimořádně vyváženým line-upem Doporučený

Festivalová sezóna pomalu startuje a Mighty Sounds kompletuje hudební program pro svůj devátý ročník. Festival, který proběhne mezi 19. a 21. červencem v Táboře, ukazuje, že i letos bude držet vysoko nastavenou laťku z minulých ročníků. Vedle již oznámených hvězd jako Suicidal Tendencies, The Subways nebo Ky-Mani Marley do programu přibyli také Anti-Flag nebo Macka B.

The Subways v akci The Subways v akci Zdroj: pořadatel festivalu

Festival Mighty Sounds patří mezi největší festivaly v České republice a řadí se ke špičce nejen žánrových akcí v celé Evropě. Unikátní hudební akce se soustředí především na punk, punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a další spřízněné žánry. A také letos nabídne velká jména. Organizátorům se totiž podařilo pro každý z žánrů, které festival zastupuje, najít více než adekvátní headlinery.

Čtěte také: Sziget Festival: Ostrov svobody plný hudby, divadla a pouličního umění

Pro fanoušky tvrdších stylů je připraveno vystoupení Suicidal Tendencies, průkopníků stylu hardcore, kteří působí na hudební scéně už od roku 1981 a hned od začátku na sebe poutali pozornost svých fanoušků, tehdy především skateboardistů. Hráčskou kvalitu této kapely dokazuje i bývalý baskytarista Robert Trujillo, který se v roce 2003 stal členem legendy Metallica.

Jako špička mightysoundsovké indie rockové větve se představí britští The Subways. Tato indie punkrocková střela míří strmě vzhůru a každý příznivec tohoto žánru by měl zažít, jaký rámus dovedou vytvořit se zdánlivě jednoduchou sestavou kytary, basy a bicích. Zástupcem reggae je letos Ky-Mani Marley, syn samotného Boba Marleyho.

 

 

Nejčerstvějším doplněním headlinerů jsou punkoví Anti-Flag, jedna z politicky nejangažovanějších kapel světa, dále reggae a dancehallový velmistr Macka B. nebo naprostá špička ska-jazzu New York Ska-Jazz Ensemble, která před devíti lety stála u zrodu Mighty Sounds, když headlinerovala jeho prvnímu ročníku.

To je jen zlomek z neuvěřitelně nabitého programu letošního ročníku festivalu. Mluví se dokonce o tom, že se jedná o historicky nejlepší line-up Mighty Sounds. Pole působnosti pro živou muziku se navíc rozšířilo: „Díky obrovskému zájmu kapel z celého světa hrát na Mighty Sounds a zároveň díky naší touze představit co nejvíce kvalitních interpretů přibude letos poprvé čtvrté pódium pro živé kapely," říká jeden z organizátorů, Jakub Siňor. 

 

Festival Mighty Sounds nabízející unikátní skladbu interpretů a proslulý jedinečnou atmosférou je každým rokem navštěvován stále větším počtem fanoušků z vod domácích i zahraničních. Vstupenky lze v tuto chvíli ještě zakoupit za 990 korun na všechny tři dny. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář