Frymburkfest - první festival na vodě

Hudbu různých žánrů, performance, atrakce pro návštěvníky všech věkových kategorií a netradiční umění - to vše slibuje první ročník letního charitativního multižánrového festivalu Frymburkfest - Lipno 2014 ve dnech 26. července až 9. srpna.

Skupina Čechomor Skupina Čechomor Zdroj: cechomor.cz

Ne nadarmo má festival v názvu podtitul Na společné vlně, neboť speciální pódium bude postaveno přímo na hladině Lipna. Na dohled bude od veřejné pláže ve Frymburku, jednom z nejmalebnějších a nejnavštěvovanějších městeček kolem lipenské přehrady. Připraveno je sedm dvojkoncertů, dva speciální večery a bohatý doprovodný program, který zpříjemní dovolenou rekreantům i místním obyvatelům. I vy se však můžete vypravit na některý z koncertů, nabídka je opravdu pestrá. Jako účinkující se představí Lucie Bílá, Janek Ledecký, Leona Machálková, Ewa Farna, Petr Bende, Petr Kolář, Dalibor Janda, Jiřina Anna Jandová, Čechomor, Olympic či Buty.Zajímavý a netradiční bude doprovodný program. Stále více oblíbené malování přímo na tělo bude zatraktivněno dvoudenním soupeřením umělců v disciplínách airbrush i ruční malbě, které se uskuteční na sportovním hřišti ve Frymburku. K Lipnu patří Šumava a k Šumavě dřevorubci - i na tuto podívanou mysleli organizátoři festivalu. Budete tak mít možnost zhlédnout Timber show Martina Komárka, který je vicemistr světa a několikanásobný mistr Evropy v dřevorubeckém umění. K němu se pak připojí další mistři tohoto řemesla a pod Martinovým dohledem vytvoří zhruba 2,5 metru vysoké sochy inspirované českými pohádkami. Ty pak budou představeny na večerní vernisáži 7. srpna v přístavišti v jižní části Frymburku. Po skončení festivalu zůstanou jako trvalá ozdoba města. Aby dřeva nebylo málo,  bude pro návštěvníky po celých 14 dnů k dispozici klasický dřevěný vor z klád, který je bude za symbolický poplatek vozit do malebných zákoutí Lipna.

Kdo má rád nakupování a suvenýry, přijde si na své na tradičním jarmarku řemesel, žádné čínské zboží... Stánky vyrostou nedaleko přívozu nad náměstím podél cyklostezky a budou k dispozici během celého festivalu.

Romantické duše se smyslem pro exotický rytmus budou mít možnost 9. srpna zdarma navštívit taneční školu salsy, kde je profesionální tanečníci naučí správným krokům. Ty pak mohou vyzkoušet na závěrečné Latino Americano Dance Night.  

Čtěte také : Bejbypankový festival Kefír zpříjemní začátek školního roku

Celou akci můžeme shrnout slovy „hodně muziky za málo peněz". Cena vstupenek na večerní program bude při zakoupení na místě 250 korun a v předprodeji jen 200 korun. Z této částky a z každého koncertu pak poputuje 50 korun na vybrané hendikepované dítě. Festival je charitativní a za úkol má pobavit rekreanty a zároveň pomoci dětem s handicapem. Je realizován pod projektem Číslo na Boha, pod patronací zpěváka Zdeňka Podhůrského. Každý z devíti večerů bude věnován konkrétnímu dítěti, které vybere občanské sdružení Dobrý skutek. Vybranou částku formou šeku pak přímo na pódiu převezmou koncem každého večera osobně rodiče. Za ní pak sdružení zprostředkuje potřebnou pomoc.

Vstup na všechny doprovodné akce během festivalu bude zdarma. Podrobný rozpis všech aktivit najdete na www.frymburklipnofest.cz

Další informace

  • Název akce: Frymburkfest - Lipno 2014
  • Datum: sobota, 26 červenec 2014
  • Místo: Frymburk
  • Cena: 200 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář