Vytisknout tuto stránku

Gamma Ray: Armáda nemrtvých se dala do pohybu

Německá power metalová formace Gamma Ray vydala nové album Empire of the Undead. V rámci turné k nové desce se dvakrát zastaví v ČR, poprvé ve čtvrtek 20.března v pražském Retro Music Hall, o den později pak ve zlínském Masters of Rock Café.

Gamma Ray na turné Skeletons&Majesties Live Gamma Ray na turné Skeletons&Majesties Live Zdroj: ear-music.net

Po loňském vystoupení s Helloween v pražské Tipsport aréně se Gamma Ray vrací zpět do naší domoviny – tentokrát jako hlavní kapela, jak se k nim koneckonců sluší a patří. Parťáky na šňůře jim dělají italští symfonici Rhapsody of Fire.

Pro více informací ke koncertu Rhapsody of Fire klikněte zde.

Hansenova banda  přijede představit nové album , Empire of the Undead. Od posledního alba uplynuly čtyři roky, což je na poměry Gamma Ray dlouhá doba. Podobná pauza se zatím v historii kapely odehrála pouze jedinkrát – mezi deskami No World Order a Majestic.

Jak prohlásil Kai Hansen, jako by jim ve vydání desky bránila nějaká vyšší moc. Po nahrání úvodního singlu Master of Confusion se kapela vydala na turné s Helloween, natočila dalších pár tracků, aby vzápětí vyrazila na další turné. Zrovna, když byli na turné po Jižní Americe, jejich studio v Hamburku lehlo popelem; za své vzala většina vybavení i nástrojů, nahrávky požár naštěstí přežily. Termín vydání se nicméně posunul kamsi do roku 2014.

Čtěte také: Studio Gamma Ray lehlo popelem

Hansen je ovšem věčný optimista, a tak vtipkuje, že „když je tahle příhoda nezastavila, nic, co by je mohlo potkat v budoucnu, už nemá nejmenší šanci.“ Vymodlená deska spatří světlo světa 28.března 2014, krátce po začátku turné. Usměvavý frontman v krátkém teaseru dodává, „že se strašně moc těší, až bude moct pecky z nového alba hrát naživo.“

Jarní turné sestává v tuto chvíli ze šestadvaceti vystoupení. První show si Gamma Ray vychutnají právě v Praze a o měsíc později ji zakončí v Helsinkách.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Album vyjde ve třech verzích, z nichž každá má barevně odlišený přebal. Základní verze je CD zabalené v plastu s tracklistem jedenácti skladeb. Identické skladby nabízí i vinylová edice. V limitované edici byla však kapela velmi štědrá; kromě digipacku se standardním obsahem obsahuje CD ještě tři živé skladby + DVD s živými záznamy ze studia, promoklipy, procházku s kapelou po Hamburgu, rozhovory a videa ze živého DVD Skeletons & Majesties. Pro uživatele iTunes je do alba zařazena i speciální živá bonusovka Men, Martians And Machines.

 

 

I přes všemožné nástrahy a komplikace jsou Gamma Ray zpět a v plné síle, napěchováni optimismem a energií, o kterou se chtějí podělit. Jak ukázali v říjnu Powerwolf, Retro Music Hall může nabídnout skvělou komorní atmosféru. Uvidíme, jak si s ní poradí Hansenova armáda nemrtvých

Další informace

  • Název akce: Gamma Ray (GER), Rhapsody of Fire (ITA)
  • Datum: čtvrtek, 20 březen 2014
  • Místo: PrahaRetro Music Hall
  • Cena: 590Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Martin Palounek