Gymplfest 2012 probudí svou hudbou kladenskou zámeckou zahradu

Kladenský Gymplfest se po roce vrací, aby opět svedl na pódium kapely, jejichž členové mají kořeny na tamním gymnáziu. Letošní ročník se odehraje 24. června v prostorách zámecké zahrady a slibuje předvést pestrou směsici kapel.

My Own Story My Own Story Zdroj: archiv kapely

Loni na konci června proběhl první ročník organizovaný studenty kladenského gymnázia. Základní myšlenkou tohoto hudebního festivalu byla účast kapel, jejichž členové (alespoň tedy někteří) jsou, nebo byli studenty gymnázia. Festival byl pořádaný doslova ve studentských podmínkách, ale i přesto měl poměrně slušnou návštěvnost a pořadatalé se netajili tím, že za rok by akci rádi zopakovali.

Nakonec se slova proměnila v činy. Studenti, vyzbrojení zkušenostmi z předchozího ročníku, se s vervou vrhli do příprav a díky jejich zápalu se jim podařilo posunout festival o stupínek dál. Tentokrát se proto bude hrát v zahradě kladenského zámečku a s přípravou letošního ročníku pomáhá i Staturátní město Kladno.

 

 

Letošní ročník sezval do kladenských zahrad pestrou směsici muzikantů. Pojďme si je nyní představit.

My Own Story

Letošními headlinery Gymplfestu bude pražská rocková formace My Own Story. Ta funguje od roku 2006, na svém kontě má dvě EP a od letošního roku i své první album Heartless. S kapelou Imodium dvakrát projezdili republiku a na pódiu je bylo možné vidět i ve společnosti kapel UDG, Rybyčky 48 nebo Horkýže Slíže.

Falcar

Kladenská melodic metalová skupina vznikla v roce 2009 a na podzim 2010 odehrála svůj první koncert. Od té doby stále někde hrají a mezi tím stihli natočit i své první EP Massacre Demo.

Kolektivní Halucinace

Ethno-punková kapela původem z Kladna. Ke svému názvu přišli dle svých vlastních slov tak, že „z houby spadl mužíček, byl to houbový mužíček a povídá, opřený přitom byl o rám dveří, já tu nejsem, jsem vaše KOLEKTIVNÍ HALUCINACE".

Theodor Franklin

Světlo světa spatřila tato rocková formace v roce 2009 a od té doby stihla odehrát 20 koncertů, a to i přes neustále se měnící obsazení. Letos se vytasili s prohlášením, že kapela je už stabilní a nějaké nové změny v sestavě se nechystají. Nechme se překvapit, co předvedou na Gymplfestu.

theodor-franklin
Grixis

Tito trashmetalisté se vrhli do víru koncertů v roce 2011 a zatím to nevypadá, že by se chystali přestat. Spolu s Falcar a Asheron si zahráli v prážském klubu Kain a v dubnu hráli na Kladně s kapelou The Snuff.

Don't Wake Up a Swan

Tahle smečka s poněkud bizarním názvem odehraje na Gymplfestu svůj vůbec první koncert. Inspiraci pro svoji metalcorovou muziku berou všude možně, kromě nepřekvapivých Skindred, Trivium nebo třeba Periphery je možné jejich inspiraci najít i u Yes nebo u Jona Andersona.

Wet Night

Pop-rockoví Wet Night odehráli svůj první koncert v roce 2011. S ničím se moc nepářou a jdou si za svým, což dokazuje i fakt, že už stihli nahrát své první demo Fake. K vidění byli třeba na Unhofestu nebo na četných koncertech napříč kladenskými kluby.

Riverfall

Mladá skupina původem z Buštěhradu hraje směsici popu a rocku, ale dají se u nich najít i vzory mnohem tvrdšího ražení. Rádi odkazují třeba na Linkin Park nebo metalovou legendu Iron Maiden.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář