Hardline zahrají v Praze

Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

Hardline jsou pověstní svými energickými koncerty. Hardline jsou pověstní svými energickými koncerty. Zdroj: oficiální facebookové stránky kapely Hardline

Kapelu Hardline založil zpěvák Johnny Gioeli se svým bratrem Joeym na počátku devadesátých let, konkrétně v roce 1991. V jejích počátcích si sestavou prošlo několik známých jmen. Zakládajícími členy byli i kytarista Journey Neal Schon nebo bubeník Deen Castronovo. V poměrně obsáhlém seznamu bývalých členů najdeme i jména jako Rudy Sarzo (basák Ozzyho Osbournea a Whitesnake), nebo Mike Terrana (od Rage, přes Tarju po Kreyson Ládi Křížka).

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Hned první deska Double Eclipse z roku 1992 vyvolala poměrně značný ohlas a umožnila kapele etablovat se na poli melodického hard rocku. Jenže následně na scénu vtrhl grunge, Hardline přišli o nahrávací smlouvu a na dlouhou dobu se nad nimi zavřela voda. Na desku II si fanoušci museli počkat dlouhých deset let. Johnny Gioeli se v mezidobí  připojil ke kytarovému hrdinovi Axelovi Rudimu Pellovi, takže Hardline ani po svém znovuzrození nechrlí alba zrovna kulometnou kadencí.

 

 

Zatím naposledy se kapela připomněla letošním zářezem Life. Deska znamená první spolupráci s kytaristou Mariem Percudanim. Zbytek sestavy tvoří  nepřehlédnutelná byskatariska Anna Portalupi, klávesák Alessandro Del Vecchio a bubeník Marco Di Salvia. V tomto složení se také představili na letošním ročníku Masters of Rock ve Vizovicích.

Společně s Hardline se v Nové Chmelnici představí také olomoučtí Black Tiger a kapela Vice z Mnichova.

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.