sobota, 14 září 2019 10:45

Hardline zahrají v Praze

Napsal(a)
Hardline jsou pověstní svými energickými koncerty. Hardline jsou pověstní svými energickými koncerty. Zdroj: oficiální facebookové stránky kapely Hardline

Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

Kapelu Hardline založil zpěvák Johnny Gioeli se svým bratrem Joeym na počátku devadesátých let, konkrétně v roce 1991. V jejích počátcích si sestavou prošlo několik známých jmen. Zakládajícími členy byli i kytarista Journey Neal Schon nebo bubeník Deen Castronovo. V poměrně obsáhlém seznamu bývalých členů najdeme i jména jako Rudy Sarzo (basák Ozzyho Osbournea a Whitesnake), nebo Mike Terrana (od Rage, přes Tarju po Kreyson Ládi Křížka).

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Hned první deska Double Eclipse z roku 1992 vyvolala poměrně značný ohlas a umožnila kapele etablovat se na poli melodického hard rocku. Jenže následně na scénu vtrhl grunge, Hardline přišli o nahrávací smlouvu a na dlouhou dobu se nad nimi zavřela voda. Na desku II si fanoušci museli počkat dlouhých deset let. Johnny Gioeli se v mezidobí  připojil ke kytarovému hrdinovi Axelovi Rudimu Pellovi, takže Hardline ani po svém znovuzrození nechrlí alba zrovna kulometnou kadencí.

 

 

Zatím naposledy se kapela připomněla letošním zářezem Life. Deska znamená první spolupráci s kytaristou Mariem Percudanim. Zbytek sestavy tvoří  nepřehlédnutelná byskatariska Anna Portalupi, klávesák Alessandro Del Vecchio a bubeník Marco Di Salvia. V tomto složení se také představili na letošním ročníku Masters of Rock ve Vizovicích.

Společně s Hardline se v Nové Chmelnici představí také olomoučtí Black Tiger a kapela Vice z Mnichova.

 

Přehled

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články