Heidenfest 2012 přiveze do Prahy legendární Wintersun

Poslední říjnový víkend bude v Praze na Vltavské patřit fanouškům folkových tónů. Putovní  festival Heidenfest přiveze legendární Wintersun, oblíbené Korpiklaani i další osvědčená jména.

Heidenfest Heidenfest Zdroj: Pragokoncert

První měsíce letošního podzimu přinesly krom nádherných, téměř letních dní, prvních sychravých pondělků či spadaného listí také pořádný útok na peněženky všech příznivců folk a pagan metalu. Na počátku října vystoupili ve Zlíně finští Ensiferum, na konec tohoto měsíce je pak plánován jednodenní putovní festival Heidenfest, který svým zaměřením (opět) vybízí k účasti především příznivce syntézy lidové hudby, nekompromisních bas a chraplavého hlasu.

 

 

Jednodenní Heidenfest, ač v našich končinách nepatří ke každoročně konaným festivalům, si své pravidelné návštěvníky a fanoušky našel. Česká republika byla svědkem show folk metalových kapel již před dvěma a čtyřmi lety, v letošním roce dostala tuto příležitost společně s Německem, Polskem či Holandskem znovu. A stejně jako tam i nám Heidenfest Tour přiveze mnoho zvučných a lákavých jmen. Pozici headlinera přijali pro letošek finští Wintersun, o nichž v uplynulých letech (na rozdíl od mnoha jiných) nebylo příliš slyšet.Korpiklaani

Poslední český zápis této metalové legendy pochází z roku 2005, kdy kapela vystoupila v prostorách brněnské Melodky. Od té doby jako by se po nich slehla zem.  Nyní však přijíždí znovu a přiváží s sebou zcela novou sadu písní, která vyjde pod hlavičkou nového alba Time I. již 19. října. Na album Time s pořadovým číslem dvě si ale podle prohlášení kapely budeme muset ještě nějaký čas počkat. Jeho vydání je v plánu až na příští rok. Pohyb dalších účastníků putovního festivalu je o dost snáze sledovatelný, neboť pozvání přijali rovněž finští Korpiklaani, s nimiž má české publikum bohatou zkušenost. A spokojenost je zřejmě oboustranná, neboť se finská kapela často a ráda vrací. Živoucím důkazem fungujícího spojení je například vystoupení v rámci desátého ročníku vizovického Masters of Rock.

Krom jiných se po bok výše jmenovaných postaví také Varg. Kapela ze sousedního Německa, specifická svým nekompromisním bojovným projevem i nezapomenutelnou image, byla ještě před pár měsíci zabrána do práce ve studiu. Na pomoc si tehdy přibrala i několik vyvolených fanoušků, kteří dostali možnost podílet se na tvorbě nového alba. Album vyšlo na začátku října. Sestavu finských a německých hudebníků doplní také ztřeštěná norská partička Trollfest a neotřelí a moderní italští Krampus.

V některých zemích navíc vystoupí jako speciální host finští Finntroll či Arkona, Rusové si však svá vystoupení u nás odbyli před necelým měsícem, což je zřejmě tím hlavním důvodem, proč se společně s výše zmíněnými v Praze neukážou. I tak se však máme na co těšit. Proto nemáte-li zatím plán na poslední říjnový víkend a fandíte-li výše zmíněným kapelám, navštivte v sobotu 27. října pražské KC Vltavské. Akce startuje po šesté hodině večerní, lístky jsou prozatím k dispozici v klasických předprodejích. Cena nepřesahuje 700 korun.

Další informace

  • Název akce: Heidenfest
  • Datum: sobota, 27 říjen 2012
  • Místo: KC VltavskáPraha
  • Cena: 690,-

Zanechat komentář