Hiromi Uehara, klavírní supertalent, míří do Prahy

Jednou z hlavních hvězd letošního festivalu Struny podzimu bude japonská klavíristka Hiromi Uehara. Do Prahy přijede představit svoji novou desku Voice, kterou nahrála se svým hvězdným triem.

Hiromi Uehara Hiromi Uehara Zdroj: wikipedia.org

Když naposledy tato mladá talentovaná umělkyně vystoupila v roce 2010 na Staroměstském náměstí ve skupině baskytaristy Stanleyho Clarka, vzbudil její výkon hotové ovace. Nebyla to však její první návštěva České republiky. Již v pouhých čtrnácti letech měla tu čest zahrát si sólový klavír s Českou filharmonií v Praze.

Nicméně Hiromi Uehara nezačínala jen u vážné hudby. Od útlého mládí jí její učitel ukazoval krásy jazzu. Navíc měla v sedmnácti letech možnost zahrát si s klavíristou Chickem Coreou, čímž její cesta byla víceméně určena. Hned po dokončení studií na prestižní hudební škole v Berklee v Bostonu se začala věnovat sólové kariéře.

Čtěte také: Na Strunách podzimu vystoupí i jazzový nestor Sonny Rollins

Od roku 2004 stihla talentovaná klavíristka vydat již čtyři sólové desky. Zároveň s nimi založila vlastní kapelu s názvem Hiromi's Sonicbloom, ve které se vystřídalo již několik zvučných jmen, například kytarový experimentátor David Fiuczynski. Zajímavostí také je, že v kapele si zahrál i slovenský bubeník Martin Valihora, který může být i českému publiku znám ze svého působení v legendární slovenské skupině Collegium Musicum Mariána Vargy.

 

 

Hiromi její osobitý styl, dokonalá hráčská technika a nápadité kompozice si brzy vydobyly místo mezi čelními jazzovými osobnostmi. Její moderní pojetí fúze jazzové, rockové a vážné hudby je velkým ozvláštněním hudební scény a i pro posluchače u nás to bude bez pochyb velký kulturní zážitek, neboť již 3. října vystoupí Hiromi Uehara v půl osmé večer v divadle Hybernia v Praze. Ceny vstupenek se pohybují od 150 do 690 korun, což je cena poměrně příznivá na to, jaký se v Praze chystá hudební svátek.

Novou desku Voice přijede do Prahy představit i se svým The Trio Project ve složení: Anthony Jackson na baskytaru a Steve Smith na bicí. Oba tito muzikanti jsou již jazzoví veteráni, například Steve Smith se kromě mnoha významných hostování velkou měrou podílel i na deskách slavného francouzského houslisty Jeana-Luca Pontyho. Je tedy na co se těšit.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: G.Love, Kabinet Múz, Brno, 21. 10. 2019

  Kabinet Múz v Brně - to je tedy pěkný tmavý doupě, přesně pro takové intimní koncerty jako stvořené. A G.Love ukázal, že umí nejen skvěle hrát, ale i strhnout publikum! Výkřiky Love!... Love! mohly být vykřikováním jeho uměleckého jména... nebo? Tma však všechno skryla. I zpěváka, kterého vyfotit byl velký rébus pro čip fotoaparátu. Tak koukněte alespoň na pár fotek z tohoto koncertu.

 • Foto: G.Love, Lucerna Music Bar, Praha, 20. 10. 2019

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love a my vám přinášíme fotogalerii z jeho pražského koncertu.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Earth, Wind & Fire Experience

  Cenami Grammy ověnčený kytarista Al McKay přiveze do Prahy elitní sestavu losangeleských vynikajících funkových, soulových a jazzových muzikantů ve strhujícím show Earth, Wind & Fire Experience. Koncert Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience proběhne ve Velkém sale pražské Lucerny 4. listopadu 2019.

Další podobné články