Horké hudební léto na Jungmaňáku


Od 9. července až do 13. Srpna 2015 bude Jungmanovo náměstí v Praze nejvyhledávanějším místem pro všechny milovníky hudby. Čeká vás široká paleta hudebních žánrů, studené pivo a letní pohoda. Již po třetí se totiž do centra hlavního města vrací multižánrový festival Léto na Jungmaňáku.

Léto na Jungmaňáku Léto na Jungmaňáku Zdroj: praha.cz

 A co na vás chystají? Vyvážený koktejl hudebních chutí pro opravdové gurmány. Letos poprvé bude každý čtvrteční večer věnován jinému žánru. Festival představí nejen vycházející hvězdy, ale i české stálice hudební scény. Od 9. července až do 13. srpna Jungmanna rozvibruje balkán, cikánská hudba, hip-hop, beat-box, funk či jazz. Přijďte si užít atmosféru staré Prahy za zvuků hudby - jediná investice bude do chlazených nápojů. 

Čtěte také: Jan Hrubý na Prague Proms představil kapelu Kukulín

Jako při jiných projektech organizace Nerudný fest, která Léto na Jungmaňáku realizuje, dává program šanci mladým a (posuďte sami, jestli) nadějným interpretům. Ty představuje po boku hvězd české hudební scény. Úvod celého festivalu bude patřit české legendě, skladateli a hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi. Svižnou cikánskou směs s vlivy world music i ska, stručně nazvanou jako Rom'n'Roll, představí držitelé Anděla za rok 2009, kapela Terne Čhave. Tradiční hiphopový pokrm servíruje DJ Fatte a rapper Rest, zvaný freestylová mašina, v doprovodu nepředvídatelného MC Geye. Své loopersko-beatboxerské dovednosti představí čerstvý vicemistr světa v loopingu a dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu, En.drů, společně se skladatelem, improvizátorem a mistrem loopu, Petrem Wajsarem. Funky večer bude dirigovat znovuobnovená legenda svého žánru, formace Vltava, typická svou originalitou i surrealistickými texty. Závěr celého festivalu bude patřit alternativě a jazzu v podání Eggnoise a Calm Season.

 

 

 
A pokud jsem vás nepřesvědčila já, možná to dokážou slova jednoho z organizátorů, Jana Gregara: „Léto je pro mnohé okurková sezóna a částečně se to projevuje i na kulturní nabídce v Praze. Festival Léto na Jungmaňáku má nejen Pražanům nabídnout výjimečné koncerty, skvělý zážitek, ale hlavně kvalitní kulturu. Takže nezbývá než říct, ať už po práci nebo o prázdninách, přijďte si to všichni užít na Jungmaňák!“

Kdy a kde?

Festival startuje 9. července a po šest čtvrtků až do 13. Srpna bude rozpalovat Jungmannovo náměstí více než polední slunce kapotu černého jaguára. Open air 'n' free of charge koncerty začínají vždy v 19:00, piště si do kalendáře. ( Kdo říkal že dobré věci nemůžou být zadarmo? )

Další informace

  • Název akce: Léto na Jungmaňáku
  • Datum: čtvrtek, 09 červenec 2015
  • Místo: Jungmanovo náměstí
  • Cena: 0 kč
Napsal(a):

Zanechat komentář