Hrad Točník obsadí kapely pod taktovkou Silver Rocket

Oblíbená letní akce v režii Silver Rocket v letošním roce zavítá na hrad Točník. Pod názvem Silver Rocket Summer Summa se uskuteční jubilejní desátý ročník v termínu od 21. června do 22. června. Dva dny našlapané až po okraj.

Paramount Styles Paramount Styles Zdroj: facebook.com

Historie letního hudebního projektu Silver Rocket Summer sahá až do roku 2003, kdy tuto tradici založili lidé ze Silver Rocket. Vzhledem k desetiletému výročí si pro návštěvníky hradu Točník pořadatelé připravili během dvou dnů nadstandardní porci interpretů, kteří jsou vždy nějakým způsobem propojeni se samotným labelem. „Chtěli jsme dát dohromady kapely, s kterými jsme si za těch deset let nejvíc sedli do noty,“ vysvětlují lidé ze Silver Rocket filozofii letošního výběru.

 

 

Největším tahákem letošní summarizace budou Paramount Styles, v jejichž čele stojí Scottem McCloudem ze znovuobnovených Girls Against Boys. Další neméně lákavou kapelou budou brooklynští Obits, kteří právě dokončili třetí album u vydavatelství Sub Pop. Novou nahrávku dokončili také Bellini, kteří nahrávali se Stevem Albinim z Shellac a vydání na Temporary Residence by mělo proběhnout během tohoto roku.

Přečtěte si také: MRC Riddims s novou deskou koncertují v českých klubech

Punkáči Auxes a MRC Riddims (Oktopus z Dälek a Merc) jsou se Silver Rocket spojeni pevným poutem. Druzí zmínění se dokonce mohou pochlubit novým vinylem, který právě díky Silveru letos vyšel na labelu Lokal Rekorc. Dalším takovým případem je banjista Tim Remis (Auxes, Milemarker, Sweet Cobra), který právě vydává 10“ na stejné značce. V rámci Silver Rockte Summer Summa se můžeme těšit také na chilsko-španělskou Familea Miranda, která se nedávno představila na společné desce s českými interprety s Lyssa a OTK. Domácí scénu na Točníku navíc doplní Unkilled Worker Machine, Planety, kontroll, Fetch!, Zkouška Sirén, Or a Tomáš Palucha.

 

V pátek 21. června vystoupí: Auxes, Lyssa, OTK, Tim Remis, MRC Riddims, Planety, Kontroll, Or.

V sobotu 22. června vystoupí: Paramount Styles, Obits, Bellini, Tomáš Palucha, Familea Miranda, UKWM, Fetch!, Zkouška sirén

Další informace

  • Název akce: Silver Rocket Summer Summa
  • Datum: pátek, 21 červen 2013
  • Místo: Hrad Točník
  • Cena: od 300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář