Hravý electroswing v podání Tape Five poprvé zamíří do Prahy

Electroswing, nu-jazz, ale táké latinské rytmy a bossanova. To vše kombinuje mezinárodní projekt z Německa - Tape Five. Na svých koncertech navíc dokáží rozjet opravdu pekelnou show plnou tance a retro zábavy. V dubnu se vůbec poprvé objeví i v Praze.

Tape Five Tape Five Zdroj: oficiální facebook

Za všechno může reklama. Martin Strathauser pracoval jako skladatel a o práci neměl nouzi. Místo hudby však z jeho studia proudily reklamní jingly a zvukové nahrávky pro všemožné společnosti. Jednoho krásného dne ale potkal anglického zpěváka Henrika Wagnera, slovo dalo slovo a světlo hudebního světa spatřila formace Tape Five. V roce 2006 vydali svou první plnohodnotnou desku Swingfood mood a nekompromisně zaútočili na chtivá srdce milovníků swingu. Od té doby vydali již pět studiových alb a zazářili i na mnohých electroswingových kompilacích.

Podívejte se: Cesta electroswingu z garáže na výsluní

Skupina samotná se ráda nazývá volným sdružením umělců. Na vystoupeních je tak můžete spatřit ve čtyřčlenné formaci, jako oktet, nebo dokonce s celým orchestrem. Na pražský koncert přijedou Tape Five ve své nejtypičtější, tedy osmičlenné podobě a představí převážně electroswingové vypalovačky ze své nejnovější desky Swing Patrol. Moderní swing ale dost možná proloží i latinskými rytmy nebo pohodovou bossanovou. S tím vším hravá sestava pracuje a je to vidět i na jejích klipech. Oficiální youtube je plný originálních retro videí, na která je radost se dívat.

 

 

Osmičlenná formace Tape Five vystoupí v úterý 29. dubna v pražském Lucerna Music Baru a přiveze s sebou tancem a náladou nabitou show. O rozehřátí publika se postará ostřílený electroswingový DJ Mackie Messer spolu s heligonistou Máriem Bihárim, kteří excelovali již na loňském koncertě Alice Francis. Je příjemné sledovat, jak se u nás postupně objevuje víc a víc electroswingových hvězd. Další z nich se nezadržitelně blíží. Fanoušci nechť oklepou klobouky a nažehlí košile, tohle je zkrátka povinnost. Hodně příjmená povinnost, která určitě nezklame.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář