Joe Bonamassa se po roce a půl vrátí do Prahy

Jeden z největších kytarových talentů poslední doby se po více než roce a půl navrací do České republiky. Bluesový hudebník Joe Bonamassa přichystá publiku své starší skladby i ochutnávky z nově připravovaného alba.

Joe Bonamassa Joe Bonamassa Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Hudebník se do bluesové historie zapsal ve velmi mladém věku jako velice talentovaný kytarista. Ve dvanácti letech předskakoval samotnému B. B. Kingovi a od té doby se pohybuje na bluesové scéně mezi Jeffem Beckem či Ericem Claptonem. Své první album A New Day Yesterday vydal v roce 2000, kdy mu bylo dvacet pět let. S novinkovou deskou se hlásí o slovo skoro každý rok. Poslední deska Driving Towards the Daylight z roku 2012 nese stejný kytarový rukopis muzikanta, přitom přichází zase s novým pohledem na hudbu obecně.

Právě kvůli velké produkci desek se Joe Bonamassa považuje za workoholika. Své hudbě se věnuje naplno - kromě vydávání studiových desek či živých vystoupení také natočil tři alba se svou skupinou Black Country Communion. Poslední - Afterglow - vyšlo taktéž v roce 2012. Ze spolupráce s kalifornskou zpěvačkou Beth Hart vznikl zajímavý počin Don´t Explain plný cover verzí. Na jedné z desek skotské zpěvačky a písničkářky Sandi Thom hostoval jako kytarista. Všechny své desky hudebník vydává u vlastního vydavatelství J&R Adventures.

 

 

Pokud není Joe zrovna ve studiu a nenahrává či neskládá nové písně, vydává se na turné po celém světě. Během roku dokáže odehrát až dvě stovky koncertů. Na letošní rok si pro fanoušky připravuje nespočet dalších novinek. Do prodeje se dostane jeho první akustické album z Vídeňské opery, novou desku chystá i s vedlejším projektem Rock Candy Funk Party. Spolupráce se zmíněnou Beth Hart se rozroste o další desku a jako poslední překvapení vyjde Joeovi nové sólové album.

Čtěte také: Joe Bonamassa na pražském koncertě rozezvučel nespočet kytar

Český posluchač už měl možnost Joea Bonamassu několikrát vidět naživo. Desku Black Rock představil v roce 2010 v pražském Lucerna Music Baru. V roce 2011 se podíval s kapelou Black Country Communion do amfiteátru v Lokti. Loňský únor zase patřil sólovému albu Dust Bowl v Tipsport Areně. Americký zpěvák a kytarista Joe Bonamassa zahraje v pražském Kongresovém centru v sobotu 5. října od 20 hodin. Vstupenky od 1290 korun budou k dostání v předprodejní síti od 7. března.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář