Vytisknout tuto stránku

Jóhann Jóhannsson a Hildur Guðnadóttir zahrají v Akropoli

Jóhann Jóhannsson, islandský inovátor klasické hudby, se vrací po dvou letech do Prahy, kde v pondělí 10. prosince odehraje jediný tuzemský koncert. Tentokrát navštíví pražský Pálác Akropolis a doprovod mu zajistí rodačka z Reykjavíku, Hildur Guðnadóttir.

Jóhann Jóhannsson Jóhann Jóhannsson Zdroj: johannjohannsson.com

Jóhann Jóhannsson zavítá do Prahy v rámci přehlídky severské hudby Midnight Session. Tento islandský skladatel a klavírista se při minulém vystoupení před českým publikem nechal v Rudolfinu doprovázet Pražským komorním orchestrem. Aktuálně si s sebou Jóhannsson z Islandu přiveze vynikající čelistku Hildur Guðnadóttir, a koncert tak nabídne komornější atmosféru, intimnější komunikaci mezi oběma muzikanty a hudební styl na pomezí klasiky a ambientu.

 

 

 

Jóhann Jóhannsson se poslední dobou věnoval především filmovým projektům, za které obdržel ceny z festivalů v Rhodes Island a Sapporu. V letošním roce byla vydána nahrávka Copenhagen Dreams, což je městská hudba k filmu dánského filmaře Maxe Kestnera. Tento klavírista také založil label Kitchem Motors, který je zároveň jakýmsi reykjavickým uměleckým kolektivem, a na svědomí má také skupinu Apparat Organ Quartet.

Violoncellistka Hildur Guđnadóttir je známá propojováním klasické hudby s elektronickým ambientem. Od roku 2006 vydala již čtyři sólové desky. Guđnadóttir také často spolupracuje s krajany Múm či Benem Frostem a dalšími neméně významnými interprety. Na druhé řadové desce Without Sinking z roku 2009 se již setkala se svým aktuálním koncertním partnerem Jóhannem Jóhannssonem, a tak můžeme na pódiu v Akropoli očekávat perfektně sehranou dvojici. Večer zahájí domácí dvojice Irena a Vojtěch Havlovi.

Další informace

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Zdeněk Němec