Kaizers Orchestra: Norský sextet roztančí Roxy Doporučený

Neotřelá norská formace hrající skutečně hodně alternativní rock se chystá na návštěvu za svými českými fanoušky. Kaizers Orchestra své nástroje rozezní 8. března a představí osmé studiové album.

Kaizers Orchestra Kaizers Orchestra Zdroj: archiv kapely

Šestice muzikantů ze severní Evropy je v povědomí hudebních fajnšmekrů zapsaná především jako kapela, která umí stvořit úžasnou živou show. Kaizers Orchestra se pyšní svým charakteristickým zvukem, v němž nesmí chybět využití takových nástrojů, jako jsou ropné barely či varhany z trubek. Přidají-li se ke kvalitním melodiím norské texty, vznikne opravdu lahodný koktejl.

Formace se na tenkém ledě hudebního světa pohybuje již celých deset let. Za tu dobu si zahrála jak v malých clubech, tak například na celosvětově známém festivalu Rosklide, kde se jejich publikum rozrostlo do počtu pětačtyřiceti tisíc posluchačů. V hudebním zákulisí se však proslýchá, že chystané turné by mohlo být vůbec poslední, které sextet odjede. Šňůra, na které se představí poslední studiový počin s názvem Violeta Violeta Volume 3, však má být tím nejlepším, co Kaizers Orchestra během své kariéry předvedli.

 

 

První koncerty, na které jsou již beznadějně vyprodané lístky, se odehrají v Norsku. Pokračovat se bude do Německa, Belgie, Holandska, Švýcarska a nebude samozřejmě vynechána ani Česká republika, kam se norský alternativní rock vrátí po pěti letech. Na playlistu nebudou zaručeně chybět novinky z již avizovaného posledního alba, ale ani starší hity, mezi něž zajisté patří i kousek Ompa til du dør.

Zvuk jedné z nejpopulárnějších norských kapel se ponese klubem Roxy již na začátku března. Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti Ticketpro za 450 korun.

Další informace

  • Název akce: Kaizers Orchestra
  • Datum: pátek, 08 březen 2013
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: 450 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář