Vytisknout tuto stránku

Kašpárek v rohlíku míří opět do Brna

Ahoj bejbypankáči z Brna a okolí! Veselá kavárna pro Vás chystá koncert skupiny Kašpárek v rohlíku, který proběhne 10. října od 16 hodin v klubu Sono. Těšit se můžete na novou desku Neposlouchej to!, úplně novou šou a nejedno velké překvapení.

Kašpárek v rohlíku Kašpárek v rohlíku Foto:Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

A kdo přijede do Brna spolu s Kašpárkem? Ondra Bauer – zpěv, Olga Könnigová – zpěv, Romča Neumannová – zpěv, Ela Dvořáková+ Aďa a Zuzka Kolesovi + Ema Neuwerthová - zpěv děti, Jirka Šponar – zpěv, Martin Galia - španělka, zpěv, Honza Galia – trombón, Petr Štěpán – trubka, Martin Houserek – trombón, Tomáš Vondráček – kytara, Jirka Zeman – basa, Jindra Čížek – klávesy, Tom Neuwerth - bicí, zpěv, Pavel Kružík - kašpárek ČR.

Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích. Jednotlivé části (kabaret, koncert) jsou určené k samostatné produkci nebo mohou vytvářet ucelené zábavní programy ve vlastním stanovém městečku. Kašpárkovo městečko je doplněno netradičními atrakcemi a vystoupeními spřízněných tvůrců, umělců, skupin.

 

 

Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti. Kapela zpívá kromě vlastních písní také několik cover verzí známých hitů, např. song Želvy (orig. Pretty Fly) americké punkrockové kapely Offspring, kde Márdi místo "Hey hey Do that brand new thing" pěje "Hej hej - jsem roztomilej". Druhou oblíbenou cover verzí je píseň Čůrej sem a čůrej tam z alba Kašpárek navždy, jež pochází od The Clash (Should I Stay Or Should I Go).
Ústřední postavou kabaretu je samozřejmě samotný Kašpárek, jehož představuje Pavel Kružík a případně alternující Tomáš Jeřábek.

Kašpárek je především moderátorem show, který posluchače vybízí k tanci a rozličným potrhlým akcím, jež improvizačně vymýšlí. Je to lehce sebestředný tvor, který veškeré podnikání kapely vztahuje na svoji osobu, přestože se samotného vystoupení nijak umělecky neúčastní, nepočítají-li se jeho občasné taneční kreace; zároveň se však k publiku chová velmi vstřícně.

Další informace

  • Název akce: Kašpárek v rohlíku
  • Datum: sobota, 10 říjen 2015
  • Místo: BrnoSono
  • Cena: 260-400kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Kateřina Kovalčíková