Vytisknout tuto stránku

Kašpárkohraní 2013: Největší festival pro děti dobude Stromovku

Pátý ročník festivalu hudby a divadla pořádaný především pro děti odstartuje také letos 16. června v pravé poledne. Na pódiu nebudou chybět Kašpárek v rohlíku, Pískomil se vrací či Ewa Farna.

Kašpárek v rohlíku Kašpárek v rohlíku Zdroj: pořadatel festivalu

Kašpárkohraní odstartuje hudební program s již zmíněným Kašpárkem v rohlíku. Formace se představí jako pojízdný cirkus, ve kterém se objeví také významní hosté. Na pódiu stanou Honza Kalina z kapely Sto zvířat, Jiří Zeman z Wohnoutů, Tomáš Neuwert působící ve skupinách Umakart a Kittchen, Olga Königová z Obří broskve a další. Divoký bejbypunk rozehraje svou show ve velké kleci a předvede krmení divokých hudebníků či krocení.

Hudební štafetu převezme Pískomil se vrací, který vystoupí v rámci svého letního turné. Kapela ve svých pestrobarevných kostýmech představí skladby z nového alba A kdy už tam budem?. A také toto vystoupení bude mít svého hosta. Bude jím Michal Malátný z kapely Chinaski, který představí svůj nový swingový počin Malý tvor. Aktuální zprávy potvrdily, že pro děti a jejich rodiče zahrají také nadějní We on the Moon s Tomášem Červinkou v čele. 

„Kašpárkohraní je atmosférou něco jako dětský Woodstock. Hudba, hry, zábava – letos si festival poprvé užiji jako rodič a věřím, že půjde o ten nejparádnější zážitek."říká Ondřej Pečenka z kapely Pískomil se vrací

Své místo si na Kašpárkohraní najdou také Ewa Farna a Jaroslav Uhlíř, se kterým si děti budou moci zazpívat hity, které vznikly ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem.

Kromě hudby bude pro návštěvníky připraven také divadelní program. Pozvání přijalo Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila. Rovněž se představí průvod obřích loutek a masek Echt Street Puppets či klauni Squarda Sua. Připravena bude i bublinová show Václava Strassera. Na milovníky sportu zde budou čekat legendární hráči AC Sparta Praha. Ke slovu se dostanou také turnaj v kuličkách, florbal, rugby, volejbal, softbal, atletika nebo kung fu. Připraveny budou i výtvarné a filmové dílny.

Jako každý rok proběhne i letos naučný program, který bude zaměřen na ekologii. Děti se budou moci vydat na naučnou stezku plnou nejrůznějších úkolů. Festival Kašpárkohraní se odehraje v pražské Stromovce 16. června a bude trvat od 12 do 19 hodin, a to za každého počasí. Vstup je zdarma.

Další informace

  • Název akce: Kašpárkohraní 2013
  • Datum: neděle, 16 červen 2013
  • Místo: StromovkaPraha
  • Cena: zdarma
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová