středa, 06 březen 2013 07:00

Klub HooDoo pohostí Long Distance Calling a Sólstafir

Napsal(a)
Long Distance Calling Long Distance Calling Zdroj: archiv skupiny

Pražský HooDoo klub pohostí již tento pátek 8. března trojlístek skupin Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne, který spolu právě objíždí Evropu v rámci turné The Flood Inside.

Němečtí post-rockeři Long Distance Calling představují se svými prog-rockovými kompozicemi jeden z nejzajímavějších zjevů post-rockové scény. Skupina se představila českému publiku již v roce 2010 jako support Katatonie, letos se vrací na místo činu již jako headliner večera. Podělí se mimo jiné o ukázky ze svého čtvrtého alba The Flood Inside, které vyšlo počátkem března tohoto roku.

 

 

Dalším účinkujícím bude post-black-metalové islandské uskupení Sólstafir. Kapela funguje již od roku 1995 a stihla prozatím vydat čtyři studiová alba. Nejnovější deskou je Svartir Sandar z roku 2011. Navzdory uvedení žánrové škatulky v úvodu tohoto odstavce je styl této skupiny těžko uchopitelný a připravil již mnohým hudebním pisálkům potíže při snaze o jeho popis. S povedeným řešením přišel server metalnews.de, který ke tvorbě Sólstafir prohlásil: „Sigur Rós goes metal!“

Čtěte také: Colours of Ostrava doveze do Česka Sigur Rós

Večer zahájí norská hard-rocková formace Audrey Horne. Skládá se částečně z bývalých členů black-metalových skupin Enslaved a Gorgoroth a na koncertě představí svou novou desku Youngblood z počátku tohoto roku.

Česká zastávka skupin Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne na turné The Flood Inside odstartuje v pátek 8. března v 19 hodin v pražském klubu HooDoo. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za 350 korun, na místě budou stát 380 korun. Více informací je k nalezení na stránkách pořádající agentury Obscure. 

Přehled

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };