Vytisknout tuto stránku

Klub Roxy v září přivítá Spock´s Beard

Jedenáctého září přivítá pražský klub Roxy americkou progresivní skupinu Spock´s Beard. Kapela víc jak dvacet let patří k tomu nejlepšímu, co progresivní rocková scéna v současnosti nabízí.

Spock´s Beard Spock´s Beard Zdroj: www.musicliferadio.com

 Kapela, která je často přirovnávána k Genesis nebo Yes, přijede představit svůj loňský počin – v dubnu vydané album Brief Nocturnes and Dreamless Sleep. Do této chvíle má skupina na účtu jedenáct studiových alb, jednu kompilaci a osm živých nahrávek.

 

 

Spock´s Beard fungují od roku 1992, kdy jej v Los Angeles založili bratři Neal (klávesy) a Alan (kytara) Morseovi. Spolupráci též nabídli basákovi Dave Merosovi a bubeníkovi Nick D´Virgiliovi. O čtyři roky později se k nim přidal japonský klávesista Ryo Okumoto. Debut vydali v roce 1995 s názvem The Light.

V roce 2002 ze skupiny odchází Neal Morse a D´Virgilio se ujímá kytary. Za bicí usedl Jimmy Keegan, který se až v roce 2011 stal právoplatným členem skupiny. V roce 2011 odchází D´Virgilio, který přijímá nabídku od proslulého Cirque du Solei a nahrazuje ho Ted Leonard. I přesto kapela s bývalými členy udržuje pevné vazby, což potvrzuje spolupráce s Nealem Morsem na poslední desce.

Je-li vašemu srdci blízký progresivní rock, navštivte tento výjimečný koncert. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Eventim za 720 Kč. Na místě poté budou za 800 Kč.

Další informace

  • Název akce: Spock´s Beard
  • Datum: čtvrtek, 11 září 2014
  • Místo: Klub RoxyPraha
  • Cena: 720 Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Daniel Adam