KONEC CHARLIE STRAIGHT: O víkendu odehrají svůj poslední kocnert

Když letos oznámila třinecká skupina Charlie Straight plánovanou pauzu na neurčito, byl to pro fanoušky šok. Hráli skvěle, měli úspechy. Tohle opravdu nikdo nečekal. Teď koncem roku se čas naplnil. Svůj poslední koncert věnují fanoušům jako dárek.

Charlie Straight Charlie Straight Zdroj:Charlie Straight

Nová neokoukaná hudba, vyprodané koncerty, zástupy fanoušků, deska roku v cenách Anděl 2009 i úspěchy v zahraničí. Tak vypadaly poslední roky skupiny Charlie Straight. Letos v létě kluci z Třince dokonce živě zahráli ve známé show Simona Ledermana na britské BBC London. To vše ale patří minulosti. Letos na podzim skupina ohlásila dlouhodobou pauzu na neurčito.

„Mít kapelu je jako být v regulérním vztahu, v našem případě to nejsou jen dva, ale hned čtyři lidi. To s sebou samozřejmě přináší určité problémy.“ Na tom se shodla celá sestava.  „Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ vysvětluje baskytarista Jan Cienciala. Frontman Albert Černý dodává, že ve chvíli, kdy je jasné, že atmosféra ve skupině není ideální, by bylo zbytečné pokračovat stejnou cestou. Všichni se shodují na tom, že jedinou cestou je dát si pauzu a posunout se někam dál. „Možná bude celá tato situace pro veřejnost a naše fanoušky nepochopitelná, protože se nám zvlášť v poslední době začalo hodně dařit. Ale bylo by zbabělé nutit se do dalšího pokračování jen proto, že máme úspěch. To by už nebylo straight, ale spíš fake."

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=SzMbYLPCLL0{/youtube}

 

Charlie Straight nedávno vydali rozlučkový klip Crush On A Hooligan, který se natáčel na ostravských bazalech. Možná poslední možnost vidět celou skupinu na živo bude v sobotu 7. prosince v klubu Dolská ve Špindlerově Mlýně. Skupina i pořadatelé dávají tento poslední kocnert fnaouškům jako dárek, a proto je i cena symbolických 30 korun. Charlie Straight přinesli na českou hudební scénu nové nápady a jejich nezaměnitelný styl si budou posluchači ještě dlouho pamatovat. Jejich náhlý konec je obrovská škoda. Doufejme, že slovo pauza nakonec bude doslovné, a hoši se dají po nějaké době opět dohromady. Tak jako tak, máte o tomto víkendu šanci zhlédnout jejich na dlouhou dobu poslední představení.


Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář