Vytisknout tuto stránku

Konec světa? The Tap Tap a jejich hudební kolegové ho odmítají

Tři města České republiky se 20. prosince stanou dějištěm výjimečné akce, která sjednotí svět a zažene jeho konec. Benefiční Koncert proti konci světa uvítá přední české kapely a výdělkem podpoří vybavení pro bezbariérové centrum.

České kapely jdou do boje proti Mayům České kapely jdou do boje proti Mayům Zdroj: pořadatel koncertů

Diskutovaný konec světa se již nezadržitelně blíží. Poslední den mayského kalendáře padl na 21. prosinec. Snad nikdo se ale tímto datem nechce se Zemí rozloučit. Ani řada českých kapel, které se rozhodly proti konci světa bojovat.

Iniciátorem Koncertu proti konci světa jsou The Tap Tap. Kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu se svým kapelníkem Šimonem Ornestem si k sobě přizvala takové interprety jako jsou Illustratosphere, Chinaski, Buty, Xindl X, Support Lesbiens, Eliščin Band, Divokej Bill, Mandrage a nebudou chybět například ani Charlie Straight.

 

 

Boj proti konci světa bude probíhat ve třech městech současně, a to v Praze, Brně a Ostravě. Všechny koncerty budou živě přenášeny paralelně na třech programech České televize. Navíc se všechna tři města v předvečer avizovaného konce světa na konci koncertů spojí telemostem. Při tomto „absolutním“ propojení interpreti společně zazpívají píseň z repertoáru The Tap Tap, Konec světa – zrušeno.

Jak již bylo řečeno, koncerty nabudou benefičního charakteru. Veškerý výtěžek tedy bude věnován na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra STUDEO při Jedličkově ústavu v Praze. Pojďme společně beze slov zastavit konec světa. Nechme za nás 20. prosince promluvit hudbu. 

Další informace

  • Název akce: Koncert proti konci světa
  • Datum: čtvrtek, 20 prosinec 2012
  • Místo: PrahaBrnoOstrava
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová