středa, 04 leden 2012 18:00

Lamb natočili nové album. Představí ho v Praze i Brně Doporučený

Napsal(a)
Lamb Lamb Zdroj: pořadatel koncertu

Britské duo Lamb prožilo rok 2011 ve znamení práce na nové desce. Hotové dílo je již na světě a Lamb se nyní chystají představit ho Evropě. Pro Českou republiku připravili rovnou dva koncerty – pro Prahu a Brno.

Lamb vydali své první album v roce 1996, kdy poprvé hudebním nadšencům ukázali, jakou inspiraci v nich probudil trip-hop a drum’n’bass. Jejich mystická elektro hudba se okamžitě stala vyhledávanou. Duo se však proslavilo především díky hitům Gabriel a Górecki.

V roce 2004 se Lamb rozešli a začali pracovat na sólových projektech. Po společných koncertech se ale oběma členům dua stýskalo, a tak v roce 2009 přichystali reunion. Ale jak sami říkají, byli přesvědčeni, že už spolu nikdy žádnou desku nenatočí. O dva roky později se však nepředstavitelné stalo skutečným a na prodejních pultech se objevila nová deska s názvem 5.


Lou Rhodes a Andy Barlow v České republice již koncertovali v rámci svého reunionu, kdy se do jejich hudby zaposlouchal vyprodaný Lucerna Music Bar. Po dvou letech se k nám vracejí a chtějí svůj koncertní úspěch zopakovat.

Duo Lamb rozezní své nástroje a hlasy pro Českou republiku již ve druhém měsíci nového roku. 4. února se představí v pražském KC Vltavská. Vstupenky na pražský koncert je možné zakoupit v předprodeji za 690 korun, na místě za 850 korun. Brněnské Flédě bude patřit následující večer, tedy 5. únor

Další články

 • Foto: BigYuki + Bert & Friends - Mladí Ladí Jazz, Palác Akropolis, 2. 4. 2017 Foto: BigYuki + Bert & Friends - Mladí Ladí Jazz, Palác Akropolis, 2. 4. 2017

  Zahajovací koncert hudebního festivalu Mladí Ladí Jazz 2017 odstartoval Yuki Hirano alias BigYuki, který svými neskutečnými hudebními kreacemi a mícháním různých stylů od jazzu, groove, hiphop a soulu přivedl sál Paláce Akropolis do extáze. Podívejte se na fotoreport.

 • Foto: Band of Horses, Lucerna Music Bar, Praha, 2. 3. 2017 Foto: Band of Horses, Lucerna Music Bar, Praha, 2. 3. 2017

  Americká rocková kapela Band of Horses konečně vzala na milost Českou republiku a potěšila tak zaplněný Lucerna Music Bar. A stálo to za to! Z toho úžasného koncertu vám přinášíme fotoreport. 

 • Bugge Wesseltoft a nové pojetí jazzu Bugge Wesseltoft a nové pojetí jazzu

  Mezi průkopníky moderního jazzu, kteří Čechy v říjnu a listopadu navštíví (Nils Petter Molvaer, Dhafer Youssef, Billy Cobham či John Scofield), nebo již navštívili (Nik Bärtsch), nebude chybět ani norský samorost Bugge Wesseltoft. Ten se představí 25. listopadu v žižkovském Paláci Akropolis se svou obrozenou formací New Conception of Jazz, v níž ho doprovodí čtyři smělé a nadané hudebnice.

 • Kimmo Pohjonen aneb rodinný akordeonový podnik Kimmo Pohjonen aneb rodinný akordeonový podnik

  Divadlo Archa se pro jeden večer stalo šamanským stanem, který obsadil finský akordeonista, experimentátor a neuvěřitelný hudebník Kimmo Pohjonen. Recenzenti ho přezdívají různě, třeba Jimi Hendrix akordeonu nebo digitální harmonikář. Ale každý, kdo ho slyšel živě, musí uznat, že jakékoliv přízvisko je pro Kimma málo výstižné.

Média

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };