Vytisknout tuto stránku

Letňák na Střeleckém ostrově bude v srpnu plný hvězd

Pro zpestření ze všedních dnů pro Pražany či návštěvníky hlavního města mají pořadatelé Letňáku i na srpen připraveno několik zajímavých hudebních hostů pro open air scénu na Střeleckém ostrově.

Radim Hladík Radim Hladík Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Již na tento čtvrtek 6. srpna je připravena hudební lahůdka v podobě zpěváka, textaře i skladatele v jedné osobě - přivítáme Vladimíra Mišíka. A nepřijde sám, doprovodí jej jeho kapela Etc... a také legendární Blue Effect, se kterým v minulosti také hrával, a který netřeba blíže představovat - na naší hudební rockové scéně září již pěknou řádku let. Vladimír Mišík se společně s Radimem Hladíkem společně objevují na podiích, během prázdnin se s nimi můžete setkat (nebo již setkali)i na různých festivalech. Podvečer na Střeleckém ostrově, uprostřed Prahy, s takovými umělci, jakými oba pánové i s jejich kapelami jsou, bude mít jistě nezapomenutelnou letní a pohodovou atmosféru. Můžeme se těšit na písně mapující jejich tvorbu, od minulosti se projdeme až k těm novějším skladbám. Jistě je z čeho vybírat, neboť kapela Blue Effect vznikla již v roce 1968 a u jejího zrodu stáli právě Vladimír Mišík a Radim Hladík. V historii českého rocku je právem zapsána mezi těmi nejdůležitějšími, jež byla a je vzorem pro spoustu dalších hudebníků. Na jejích koncertech pak nezřídka potkáváme vedle sebe otce i syny či dokonce vnuky, jak se svorně pohupují v jednom rytmu známých písní.


 


Program na Střeláku pak bude pokračovat ve dnech 10. až 14. srpna festivalem Prague Pride a pak přijde na řadu opět hudba. Ve středu 19. srpna se nad ostrovem a vodami přilehlé Vltavy ponese hudba z jiného soudku - pro příznivce alternativní muziky je připravena mladá a mezi hudebními fanoušky stále více oblíbená kapela Zrní. Její set bude netradičně připraven v akustické podobě.
V závěru měsíce se po loňském velkém úspěchu na Střelecký ostrov vrátí Bratři Ebenové. Jim bude patřit čtvrtek 27. srpna. Ani je není třeba dlouze představovat, i jejich originální hudební tvorba s chytlavými texty je u nás velmi populární.

Čtěte také: Svátek bigbítu – v Lucerně vystoupily skupiny Blue Effect a Collegium Musicum s mnoha hosty

Nově opravený prostor na Střeleckém ostrově skýtá prostor nejen pro muziku, ale i pro doprovodné akce. Za zmínku určitě stojí venkovní výstava autorské tvorby u nás s takovým typicky českým názvem Dyzajn market. Na své si přijdou také příznivci projekcí, pro které pořadatelé připravili bohatou nabídku kvalitních filmů s řadou překvapení.
Vstupenky můžete zakoupit na sezení(350 Kč) i na stání(250 Kč) v předprodeji, na místě zaplatíte o padesát korun víc.

Bližší informace najdete na www.letnak.cz

Další informace

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Eva Makovská